Komentāri

Ārkārtas situācija lidostā Rīga radījusi vairākus simtus tūkstošu eiro lielus zaudējumus, šodien pavēstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Atgādinām, ka vakar spridzināšanas draudu dēļ uz aptuveni trīs stundām starptautiskās lidostas darbība bija pilnībā paralizēta. Viltus spridzinātāju policijai vēl nav izdevies notvert.

Iekšlietu ministrijā gatavi rosināt izmaiņas likumdošanā, lai par spridzināšanas draudiem varētu piemērot bargākus sodus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vakar agri no rīta vēl nenoskaidrota persona telefoniski brīdināja par lidostā Rīga ievietotu spridzekli. Drošības dienests evakuēja visus pasažierus un darbiniekus. Vairāk nekā trīs stundu dīkstāve radījusi lielus zaudējumus.  Nacionālā lidsabiedrība air Baltic provizoriski aprēķinājusi, ka tie varētu pārsniegt vairākus desmitus tūkstošus eiro.

Kopējie zaudējumi būs daudz lielāki. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss akcentē, – vairāki simti tūkstoši eiro. Aizkavēti vai atcelti vairāk nekā 40 reisu, pasažieriem jāmaksā kompensācijas, būs jāsedz izdevumi par rezerves lidlauku izmantošanu. Ministrs uzdevis pārvērtēt lidostas drošības instrukcijas.

Lidostā Rīga šāda ārkārtas situācija notikusi pirmo reizi, taču kopumā viltus spridzināšanas sērga Latvijā diemžēl nav retums. Pagājušajā gadā policijā reģistrēti 54 šādi gadījumi, šogad četru mēnešu laikā – jau 24. Šogad par šādu noziegumu notiesāti septiņi vīrieši. Trīs no viņiem piemērota īslaicīga brīvības atņemšana, trijiem piespiedu darbs un vienam naudas sods. Iekšlietu ministrijā uzskata, ka turpmāk sodiem ir jābūt bargākiem. It sevišķi par stratēģiski svarīgu objektu darba paralizēšanu.

Likumsargu apkopotā informācija liecina, ka bieži viltus spridzināšanas draudus izteikuši skolēni, arī alkohola reibumā esoši cilvēki. Zvanījušas arī psihiski nelīdzsvarotas personas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl