Komentāri

Politiskā utopija – tā Saeimā raksturo portālā Manabalss lielu popularitāti iemantojušo iniciatīvu aizliegt ārzemniekiem iegādāties lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Lai to īstenotu nepieciešams organizēt divus referendumus, vispirms Latvijā, bet tad visa Eiropas Savienībā (ES) un grozīt savienības iestāšanas nosacījumus, kas aizliec ierobežot zemes tirgu. Iniciatīvas autors, politiķis Armands Krauze gan tic, kas tas ir paveicams.

Šobrīd viens no ZZS līderiem, un premjera parlamentārais sekretārs Armands Krauze iniciatīvu aizliegt ārzemniekiem iegadāties lauksaimniecības zemi, iesniedza pirms divarpus gadiem, kad viņš vēl nebija pat Saeimas deputāts.

Iniciatīvu parakstījuši vairāk nekā 10 000 zemnieku. Krauze atzīst, ka iniciatīvu nevar īstenot, nesaskaroties ar Birbeles sankcijām, tāpēc aicināja bezprecedenta soli, organizēt divus referendumus, vispirms Latvija un tad ES, lai panāktu iestāšanās līguma nosacījumu maiņu.

Ja pat pieņemtu, ka Latvija referendums par zemes tirgošanas aizliegumu ārzemniekiem izdodas, Eiropa tā organizēšanai būtu jāsavāc 2 miljoni parakstu. Vairums Krauzes kolēģu atzina, ka tā vairāk izskatās pēc politiskas utopijas.

Jāpiebilst, ka Krauzes iniciatīvu neatbalsta arī premjers Māris Kučinskis.

Video

Lasi vēl