Par spīti augstākās pakāpes trauksmei, “Tallink” kapteiņi riskus Baltijas jūrā nesaskatīja un turpināja reisu

14 komentāri

Vētras un spēcīgo viļņu dēļ no Rīgas izbraukušais “Tallink” pasažieru prāmis “Isabelle” trešdien ieradās Stokholmā ar vairāk nekā trīs stundu kavēšanos. Uzņēmumā skaidro, ka šī vētra nekādus riskus pasažieru kuģiem neradot. Tikmēr LNT Ziņas uzrunāja pasažierus, kas ar prāmi “Romantika” trešdienas rītā ieradās Rīgā no Stokholmas.

Internetā izlasot, ka Baltijas jūrā plosās teju vai gadsimta vētra, bet uz prāmja Rīga-Stokholma esošā meita ar mazbērniem ilgstoši neatbildēja uz telefona zvaniem, Ingrīda satraukti ieradās Rīgas pasažieru ostā sagaidīt savējos jau divas stundas iepriekš. “Es jau vispār biju uztraukusies ļoti, vairāk nekā viņi,” stāsta pasažieres mamma Ingrīda.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

Lai arī Baltijas jūrā bija izziņota sarkanā – augstākās pakāpes – trauksme ļoti lielo viļņu dēļ, augstiem, līdz pat 8 metriem, taču “Tallink” kapteiņi riskus nesaskatīja un pieņēma lēmumu doties jūrā. Netika atcelti reisi ne no Rīgas, ne Stokholmas.

“Atbilstoši pasažieru komfortam un ērtībām samazina kuģošanas ātrumu, ir arī citi tehniski risinājumi, piemēram, stabilizatoru izmantošana,” rīcību šādās situācijās izklāsta ”Tallink Latvija” sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Muceniece.

Foto: ULDIS ĀBOLIŅŠ, LNT ZIŅAS

Arī pie reisa Stokholma-Rīga medicīnas personāla neviens nebija vērsies pēc palīdzības.

Pasažieri, kas šorīt ar prāmi “Romantika” pēc Jaungada svinībām ieradās atpakaļ Rīgā, situāciju jūrā raksturoja ar dalītām sajūtām. Pasažieri stāsta, ka kuģis šūpots no plkst. 21.00 līdz pat nākamās dienas plkst. 3.00. Daļa gan nav spējusi vienalga iemigt.

14 komentāri