Par spīti aizliegumam, Rīgas cirkā aizvien rosība

1 komentārs
Par spīti aizliegumam, Rīgas cirkā aizvien rosība
Foto: Leta

Par spīti Būvniecības kontroles biroja lēmumam slēgt Rīgas cirku, tajā aizvien notiek zināma rosība. Klienti pulcējas pie kases, lai saņemtu atpakaļ naudu par biļetēm, bet manēžā savus priekšnesumus atkārto daži mākslinieki.

Cirka māksliniece Rafaela ar saviem dzīvniekiem – zirgu un vairākiem suņiem – uz Rīgu atbraukusi no Beļģijas. Piespiedu dīkstāve viņai, tāpat kā citiem viesmāksliniekiem, ir ļoti negaidīts un nepatīkams pārsteigums. Pēc noslēgtā līguma, viņai darbs Rīgā bija paredzēts līdz 13. martam, tātad te jāuzturas vēl vairāk nekā mēnesi. Mākslinieki dzīvo cirka hostelī un pa dienu atkārto programmas. Braukt prom negrasās, jo tas nozīmēs līgumu pārtraukšanu, tātad naudas zaudēšanu. Lai gan par naudu, visticamāk, nāksies tiesāties, jo cirks to tuvāko dienu laikā būs atdevis biļešu pircējiem atpakaļ. Rīgas cirka pēkšņā slēgšana pāršalkusi visu starptautisko cirkus mākslinieku pasauli, kas nav pārlieku liela. Nākamreiz, ja būs jābrauc uz Rīgu, mākslinieki to ļoti rūpīgi pārdomās.

Rafaela, dzīvnieku dresētāja

No sākuma mums ļāva strādāt. Pēc tam, nedēļu vēlāk, paziņo – nē, te nav iespējams strādāt, jāslēdz ēka. Ja reiz bija tik slikti, kādēļ neaizvēra cirku agrāk? Kādēļ ļāva cilvēkiem sākt strādāt? Visi ir ceļojuši no tālām valstīm, ieguldījuši savu laiku un naudu.

Mihails, cirka klauns no Rumānijas

Vēl bez mums te ir mākslinieki no Kolumbijas, Kubas, Vācijas. Nezinām, ko darīt, kur likties. Līgums ir līgums, mēs nevaram iet tā vienkārši prom!

 

Kultūras ministrija skaidroja, ka šāda situācija izveidojusies tādēļ, ka ēka valsts īpašumā pēc garas tiesvedības nonākusi tikai janvārī. Februārī veiktas papildu ekspertīzes, kurās atklāta krietni nopietnāka situācija, nekā iepriekš.

Pēteris Druķis, Būvniecības valsts kontroles biroja direktors

Konstatējām jaunus apstākļus, kas norāda par problēmām ne tikai par fasādi, bet arī par problēmām ar jumta konstrukcijām, kas ir skatītāju tribīnes.

Lai gan formāli cirks ir slēgts, un fasāde, pēc ekspertu atzinumiem, draud sagāzties, ieeja nav norobežota, cirka kasē nepārtraukti nāk klienti, lai atgūtu naudu par biļetēm. Cirka direktore par ārkārtas situāciju brīdinājusi pašvaldību. Pašvaldība gan uzskata – ja reiz tas ir valsts īpašums, lai paši tiek galā. Rīgas mērs savā Facebook kontā pat ironizē, ka Saeima var mierīgi aizvietot cirku, paužot cerību, ka valsts tomēr būs spējīga savest vēsturisko ēku kartībā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl