Par spiegošanu Krievijas labā piespriež pusotru gadu aiz restēm

Pievienot komentāru
Par spiegošanu Krievijas labā piespriež pusotru gadu aiz restēm
FOTO: Jānis Zvērs

Šodien Zemgales rajona tiesa pasludināja spriedumu par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā AS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ceļu meistara Aleksandra Krasnopjorova lietā.

Tiesa Krasnopjorovam piesprieda 1 gadu 6 mēnešus aiz restēm, kā arī 60 stundu piespiedu darbu. Probācijas uzraudzība 1 gads pēc tam, kad iznāks ārā. Nolemts arī piedzīt 290,40 eiro valstij par advokātu.

Advokāts atteicās tieši “Tv3 ziņām” jebko komentēt un pieprasīja pārtraukt filmēšanu. Apsūdzētā motivācija esot bijusi naids pret amerikāņiem, jo viņš bijis desantnieks un Afganistānā sašauts no amerikāņu ieroča. Krasnopjorovs uz tiesu bija ieradies ar sporta somu, jo bija pārliecināts, ka viņu apcietinās tiesas zālē, bet tā nenotika un viņš apjucis sēdēja, līdz advokāts teica viņam, lai iet prom.

Sprieduma ievaddaļu un rezultatīvo daļu pasludinās atklāti, taču krimināllietas tiesas procesā nedrīkstēs filmēt un veikt audioierakstu, jo tas ir nolemts krimināllietas pirmajā tiesas sēdē.

Jau vēstīts, ka apsūdzētajam pēc viņa lūguma mainīts drošības līdzeklis. Pašlaik apsūdzētajām piemērots aizliegums izbraukt no valsts un noteikta uzturēšanās dzīvesvietā.

Laikā no 2015. gada 21. oktobra līdz 2016. gada 23. septembrim apsūdzētais, būdams LDz darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot no LDz videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par NATO militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas teritorijā.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas, apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas interesēs.

Apsūdzētais bija iegādājies un savā darba vietā – LDz piederošās nedzīvojamās ēkas kabinetā, apzinoties, ka viņam nav attiecīgas atļaujas, nelikumīgi glabāja rūpnieciski izgatavotu rokas granātu sprādziena imitācijas uzspridzinātāja imitācijas daļu. Tā ir pieskaitāma pie militārās pirotehnikas un satur rūpnieciski izgatavotu svaidošo sprāgstvielu – dūmu pulveri 2,7 gramu apmērā.