1 komentārs
Par savu bērnu slepkavību Baložos apsūdzētajai mātei piespriež 20 gadu cietumsodu
FOTO: LETA

Otrdien, 12. janvārī, Rīgas rajona tiesa par divu bērnu noslepkavošanu Baložos apsūdzētajai mātei piesprieda 20 gadu cietumsodu.

Papildus tam sievietei tika noteikta policijas kontrole uz trim gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jāpiebilst, ka prokurore apsūdzētai lūdza piemērot mūža ieslodzījumu. Pilns spriedums būs pieejams 26. janvārī, bet pēc tam to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Jau vēstījām, ka apsūdzība sievietei uzrādīta pēc Krimināllikuma 118. panta, kurā noteikts, ka par divu vai vairāku personu slepkavību pastiprinošos apstākļos personu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Nozīmētajā psihiatriskajā ekspertīzē apsūdzētā bērnu māte tika atzīta par pieskaitāmu.

Pusotru un trīs gadus vecie zēni tika atrasti miruši 2014. gada 10. oktobrī.

Notikušais raisīja pamatīgas diskusijas sabiedrībā un saviļņoja arī pašu Baložu iedzīvotāju ikdienu. Fakti bija skaidri – miruši pusotra un trīs gadus veci zēni, savukārt viņu māte apcietināta aizdomās ar savu bērnu nogalināšanu. Notikušais bija prātam neaptverams, un kaimiņi negribēja tam ticēt – sieviete par bērniem vienmēr rūpējusies.

”Viņa par bērniem rūpējās kā normāla māte… Rūpējās, pirka, ģērba un baroja un gāja pastaigās ar viņiem. Varētu teikt, ka mīlēja,” zina stāstīt kāda sieviete.

Šādi – kā kārtīgu māti aizdomās par slepkavību aizturēto sievieti raksturoja visi kaimiņi.

Viņa nebija bāriņtiesas redzeslokā, vien saņēma sociālo palīdzību, jo bērnus audzināja viena un droši vien viena pati ar visu īsti nespēja tikt galā. Šai sievietei tika piešķirts trūcīgās personas statuss, un viņa saņēma sociālos pakalpojumus – pabalstus medikamentu un pārtikas produktu iegādei, kopumā no jūnija līdz oktobrim 386 eiro apmērā.

Tad, kad bērni bija miruši un sieviete aizturēta, izskanēja arī skaļi viedokļi no radiniekiem, ka viņa aiz restēm tiek turēta nepamatoti, un bērni miruši nevis no mātes rokas, bet citu iemeslu dēļ. Savukārt citi runāja, ka sievietei nav izdevies sakārtot attiecības ar kādu savu pielūdzēju un viņa izlēmusi, ka bērni ir īstais šo nesaskaņu cēlonis. Tika pieļauts, ka sieviete dēlus sazāļojusi un nožņaugusi.

Policija ceturtdien, 27. novembrī, apstiprināja, ka notikusi slepkavība.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl