Par Saeimas atlaišanu parakstījušies 2800 pilsoņi, nepieciešami vēl 150 000 parakstu

4 komentāri

Par vēlētāju iniciatīvu šīs Saeimas atsaukšanai nepilnu divu nedēļu laikā parakstījušies vairāk nekā 2800 pilsoņu. Lai tā tiktu iedarbināta, gan vēl tāls ceļš  ejams, jo jāsavāc vairāk nekā 150 000 parakstu. Tikmēr Saeimā notiek diskusijas, vai pašreizējo Saeimas un Valsts prezidenta atlaišanas regulējumu Satversmē nevajag uzlabot.

Ar viedokļiem šodien dalījās gan juristi, gan politiķi, viņu vidū – bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš līdz šim vienīgais spējis iedarbināt Parlamenta atlaišanas procedūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diskusija par Saeimas un Valsts prezidenta atlaišanas procedūru Parlamentā notiek jau vairākus gadus. Šodien ekspertu darba grupa uzklausīja Valda Zatlera viedokli par to, vai procedūra būtu maināma.

Zatlers atklāja, ka Saeimas atlaišanai rūpīgi gatavojies. Situācija analizēta drīz pēc ”Parex bakas” kraha, kad valdība negribēja pieņem nepopulāras, bet vajadzīgās ekonomiskās reformas.

Pēc Zatlera domām, nopietnā krīzes situācijā, četri mēneši, kas paiet no referenduma izsludināšanas līdz jaunas Saeimas ievēlēšanai, ir daudz par garu, tāpēc viņš iesaka noteikt īsāku termiņu.

Pēc Zatlera teiktā, pēc paziņojuma atlaist Saeimu viņš no valdošajiem politiķiem saņēmis konkrētus draudus. Tautas kalpi draudējuši atstādināt paši sevi, lai Zatleram neļautu kļūt par tautas varoni.

Daļa ekspertu piekrita Zatleram, ka Valsts prezidenta uzdevums ir novērst politiskās krīzes situācijas. Vienlaikus Zatleram tika aizrādīts  uz nepieņemamu situāciju, kad Saeima tika atlaista īsi pirms prezidenta vēlēšanām, kuras Zatleram nebija izredžu uzvarēt.

Ekspertu ieteikumi tiek apkopoti, un nākamgad darba grupa paredzējusi nākt klajā ar priekšlikumiem Satversmes uzlabošanai gan jautājumos par Saeimas, gan Valsts prezidenta atlaišanu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl