“Par restorāna tālāko darbību mēs nelemjam.” Policija neiebilst “Vairāk saules” darbības atsākšanai

4 komentāri
“Par restorāna tālāko darbību mēs nelemjam.” Policija neiebilst “Vairāk saules” darbības atsākšanai
Foto: LETA

Aizdomās par to, ka restorānu ķēde “Vairāk saules” pāris gadu laikā, blēdījoties ar kases aparātiem, valstij varētu būt nodarīti pat 1,5 miljona eiro zaudējumi, Valsts policija pēc veiktajām 34 kratīšanām aizturējusi vēl vienu personu.

Kopš otrdienas reida paralizētā restorānu ķēde sestdien darbu atsākusi. Lai to spētu izdarīt, konfiscēto kases aparātu vietā iegādāti jauni.

Spītējot neziņai, cik ilgi visa atsavinātā manta, tostarp kases aparāti, paliks policijas rokās, “Vairāk Saules” komanda nolēma dīkstāvē vairs nepavadīt ne mirkli ilgāk. Un līdz ar restorānu darbības atsākšanu, drīz vien klāt bija jau pirmie apmeklētāji un restorāna atbalstītāji.

“Tā kā es pati esmu mazs uzņēmējs, mēs kopā ar ģimeni, ar mazdēliem un meitu, izvēlējāmies brokastot šeit. Mēs atbalstām “Vairāk Saules”. Taču, lai varētu atkal savas durvis klientiem atvērt, uzņēmuma komandai bijis jāiegulda pamatīgs darbs un resursi,” uzskata restorāna apmeklētāja Ingūna.

Endijs Bērziņš
“Vairāk saules” dibinātājs un līdzīpašnieks

Es teikšu tā, pašlaik mums ir jāsaslauka mūsu iela. Mums ir ļoti daudz darāmā. Mēs strādājam tādā pusrežīmā. Gan ofisā ir par maz datoru, ir jāiegādājas… Ir daudz tehnisku lietu, kuras vēl jāveic.

Šāda restorānu ceļa iešanai policijā neiebilst. “Par restorāna tālāko darbību mēs nelemjam. Mēs izdarījām savas procesuālās darbības, izņēmām datu nesējus, kases aparātus,” norāda Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks. Viņš arī apstiprina, ka uzņēmums pēc kases aparātu nomaiņas var turpināt savu komercdarbību.

Foto: Fotokolāža: f64 / Skaties.lv

Par gada laikā jau otro reizi nopirktajiem viedajiem kases aparātiem, uzņēmums kopā ir iztērējis aptuveni 50 000 eiro. Lielāko Bērziņa sašutumu rada tas, ka jaunā un daudzu uzņēmēju vidū neviennozīmīgi vērtētā kases aparātu reforma tika ieviesta ar mērķi, lai neviens nevarētu iejaukties to darbībā. Tādēļ šāds reids “Vairāk Saules” dibinātājam šķiet neloģisks.

Endijs Bērziņš
“Vairāk saules” dibinātājs un līdzīpašnieks

Pirms mēs nomainījām, mums bija UCS6, kas ir tā brīža, 2017. gada, visvismodernākie kases aparāti, kurus bija atzinis VID un kuros nevarēja iejaukties. Savukārt, kad 2017. gada augustā sākās reformas, mēs pārgājām uz visvis… nu tiem, kurus bija apstiprinājuši gan MK noteikumi, gan VID, ka šos 99,9% nav iespējams uzlauzt.

Pretrunas likumsargu rīcībās novērojis arī tirdzniecības iekārtu uzņēmuma darbinieki, kas ir atbildīgs par kases aparātu ieviešanu “Vairāk Saules” restorānos. “Kases sistēmas, kuras mēs instalējam, tiek instalētas saskaņā ar MK prasībām, kas arī paredz visas plombēšanas vietas, drošības risinājumus, kas tieši liedz lietotājam iespēju kā tādu mainīt kases aparāta konstrukciju, uzbūvi vai programmatūru,” skaidro SIA “UCS” pārstāvis Jevgēnijs Šmitenbergs.

Jāatgādina, ka uz kāda iesnieguma pamata policija otrdien veica kratīšanu visos sešos “Vairāk Saules” restorānos, ražošanas cehā un birojā. Kārtības sargiem ir aizdomas, ka uzņēmuma krāpšanās ar kases aparātiem kopš 2016. gada nogales valstij nodarījusi aptuveni 1,5 miljonus eiro zaudējumus. Šobrīd ir aizturēts viens ar restorānu tīkla saistītā IT uzņēmuma darbinieks. “Vairāk Saules” kopā strādā aptuveni 250 cilvēku, bet līdz sestdienai firma bija praktiski paralizēta.

4 komentāri