Par Reģionu alianses jauno vadītāju kļuvis Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs

0 Komentāru
Par Reģionu alianses jauno vadītāju kļuvis Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Saeimā neievēlētā partija Reģionu alianse neatteiksies no savām ambīcijām ielauzties lielajā politikā. Viņi startēšot arī gaidāmajās Eiroparlamenta vēlēšanās. Šādi spītīgi plāni skanēja partijas sanāksmē sestdien. Tika nomanīta arī partijas vadība – par reģionāļu jauno līderi kļuvis Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

Reģionu alianse izveidojās 2005. gadā apvienojoties vairāku Pierīgas pagastu vēlēšanu sarakstiem. Kopš tā laika tā izaugusi par otru lielāko politisko spēku pašvaldībās, atpaliekot vien no Zaļo un zemnieku savienības – pēdējās pašvaldību Reģionu aliansi pārstāvošie saraksti ieguva deviņus novada mēra amatus un 200 deputāta krēslu.

Reģionu alianse kā viena no Latvijas reģionu apvienību veidojošajām partijām arī bija pārstāvēta 12.Saeimā, tomēr šajās vēlēšanās veiksme no partijas novērsās un tā palika pirmā aiz procentu barjeras. Partijas līderis Andrejs Ence paziņoja, ka vairs uz tās vadību nekandidē.

“Politiskās partijas vadīšana situācijā, kad Reģionu alianse ir nacionālā mēroga politiskajā virtuvē prasa ļoti aktīvu rīcību un jaunas idejas. Un teikšu godīgi, ka šajā laikā šajā jomā esmu nedaudz paguris. Turpmāk partiju jāvada enerģiskam, radošam vadītājam,” pauž Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence.

Uz vakanci pieteicās trīs kandidāti – bijušais Saeimas deputāts, Ozolnieku mērs Danis Liepiņš, Ādažu mērs Māris Sprindžuks un Salacgrīvas mērs Dagnis Straubergs. Liepiņš tomēr savu kandidatūru atsauca.

Viņa piemēram sekoja arī Sprindžuks un par jauno partijas vadītāju kļuva Straubergs, kurš uzrunā partijas biedriem uzskaitīja iemeslus, kādēļ, viņaprāt, partija Saeimas vēlēšanās piedzīvoja neveiksmi – daudzi tās līderi izvēlējušies uz parlamentu nekandidēt un partijai trūcis skaidra un vienota vēstījuma vēlētājiem. “Mums ir jāstrādā pie nākamā stāsta – tās ir Eiroparlamenta vēlēšanas. Mums ir jāizveido sava ticība un ideoloģija, kas ir savstarpēji jāsaskaņo,” sacīja Straubergs.

Jāpiebilst, ka visi kandidāti asi kritizēja jaunajā Saeimā ievēlēto partiju plānus veikt pašvaldību reformu. Reģionāļi uzstāj, ka vietvaru apvienošanai jānotiek tikai pēc brīvprātības principa.

0 Komentāru