Par pilnvaru pārkāpšanu no amata atsauc “Piejūras slimnīcas” valdes locekli Eviju Siliņu

1 komentārs
Par pilnvaru pārkāpšanu no amata atsauc “Piejūras slimnīcas” valdes locekli Eviju Siliņu
EDIJS PĀLENS, LETA

Par pilnvaru pārkāpšanu no amata atsaukta valsts SIA “Piejūras slimnīca” valdes locekle Evija Siliņa, informē Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

Šāds lēmums pieņemts otrdien ministrijā notikušajā kapitāldaļu turētāja ārkārtas sanāksmē.

”Piejūras slimnīcā” īstenotas pārbaudes laikā tika atklāts, ka valdes locekle E. Siliņa ir pārkāpusi amata pilnvaras, nosakot sev papildu atalgojumu ārpus vienotās atlīdzības sistēmas apmēra. Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle E. Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts. Tādējādi E. Siliņa ir pieņēmusi lēmumus par sev nosakāmo atlīdzību,” pausts ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Slimnīcas valdes loceklim nav tiesību saņemt atlīdzību par cita amata pienākumu izpildi kapitālsabiedrībā ārpus vienotās atlīdzības sistēmas apmērā noteiktā, tādēļ nolemts atsaukt E. Siliņu no slimnīcas valdes locekles amata.

Lai pārliecinātos par līdzīgu gadījumu neesamību citās slimnīcās, veselības ministre Ilze Viņķele uzdevusi pārbaudes veikt arī citās ārpus Rīgas esošajās kapitālsabiedrības, kurās Veselības ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja.

”Piejūras slimnīcas” valdē darbu turpina slimnīcas valdes priekšsēdētājs Artūrs Bērziņš.

Atgādinām, ka šobrīd turpinās ”Piejūras slimnīcas” reorganizācijas process, apvienojot to ar slimnīcu ”Ģintermuiža”.

1 komentārs