Par operdziedātāja Martaka un viņa sievas slepkavību sirmgalvim piespriež 17 gadus cietumā

Komentāri

Ventspils tiesa šodien pasludināja spriedumu traģiska nozieguma lietā. Pirms nepilna gada tika noslepkavoti divi cilvēki: Nacionālās operas korists Igors Martaks un viņa sieva Viktorija. Savu vainu noziegumā atzina 77 gadus vecs pensionārs, kurš ekspertīzē atzīts par daļēji pieskaitāmu. Viņam piespriesti 17 gadi cietumā.

Notikuma vieta stāv tukša un klusa, aizaugusi ar zāli un pamesta. Vien kaimiņi atceras tās nakts notikumus, taču paši nespēj tiem līdz galam noticēt. Kaimiņš, kurš raidīja nāvējošās lodes, dzīvoja tepat līdzās, otrpus ielai, pārdesmit metru attālumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TV3 Ziņas devās uz vienu no daudzajām dārza kooperatīva ”Kurzeme” šķērsielām Ventspils pievārtē. Visapkārt cilvēki rosās pa savām dobēm, tikai šeit valda spocīgs klusums.

Kaimiņiene pamīšus valda asaras un dusmas. Tai vakarā viņas uz vietas nebija, tikai nākamajā dienā uzzinājusi, ka 27 gadus vecais Igors ar sievu Viktoriju, kuri bieži ciemojušies sievas tēva vasarnīcā, atrasti guļam turpat zem bumbieres. 

Slepkava tālu nebija jāmeklē. Kad atbrauca policija, viņš pats atzinās. Arī bisi parādīja, ar ko piecas reizes izšāva uz jauniešiem. Ieroča turēšanas atļaujas viņam nebija.

Izmeklētājiem daudz pūļu vairs nebija jāpieliek, un šodien, nepilnu gadu pēc notikušā, Ventspils tiesā 77 gadus veco vīrieti jau atveda uz sprieduma nolasīšanu.

Uz jautājumu, vai spriedums saprotams, Viktors Bpicovs vēl atbildēja apstiprinoši, bet, tiekot saslēgtam rokudzelžos, izplūda asarās un promejot pamāja līdzi atnākušajiem radiniekiem. Asaras slaukām palika arī viņa sieva, kura notikušajā tomēr vaino noslepkavotos.

Ekspertīzē slepkava atzīts par daļēji pieskaitāmu. Vīrieša advokāts uzskata, ka tiesa nav ņēmusi vērā vainu mīkstinošos apstākļus, tāpēc spriedumu noteikti pārsūdzēs. 

Prokuratūra prasīja vēl bargāku sodu – 19 gadus cietumā, kas ir tuvu maksimālajiem likumā paredzētajiem 20 gadiem.

Noslepkavotā Igora darbavieta, Nacionālā Opera, puisi atceras kā daudzsološu mākslinieku, kam priekšā bijusi solista karjera. No tuviniekiem tiesā šodien bija vien viņa krustmāte, kas kameras priekšā runāt nevēlējās.

Ģimene dzīvo Ukrainā. Viņiem tiesa piespriedusi 25 715 eiro kompensāciju, un aptuveni tikpat – 26 800 – arī mirušās meitenes tuviniekiem.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl