Par nepakļaušanos likumsargu prasībām atkal aizturēts Lato Lapsa

0 Komentāru
Par nepakļaušanos likumsargu prasībām atkal aizturēts Lato Lapsa
FOTO: LETA

Drošības policija (DP) šodien par nepakļaušanos likumsargu prasībām atkal aizturējusi publicistu Lato Lapsu. DP apstiprināja, ka Lapsa šobrīd ir īslaicīgi aizturēts, jo nepakļāvās DP darbinieku prasībām, proti, nepārtrauca DP ieejas Ērgļu ielā filmēšanu. Uz DP izsaukta Valsts policija, kuras kompetencē būs vērtēt Lapsas administratīvo atbildību, proti, nepakļaušanos policijas likumīgajām prasībām.

Jau ziņots, ka DP 29. aprīlī Lapsu aizturēja par nepakļaušanos policijas prasībām. Arī toreiz viņš tika nogādāts Valsts policijā (VP), jo drošībniekiem radās aizdomas par to, ka viņš veic slēptus, nesankcionētus informācijas iegūšanas pasākumus. VP Centra iecirknī sākta administratīvā lietvedība, lai pārbaudītu, vai Lapsas rīcībā ir saskatāmas administratīvā pārkāpuma pazīmes.

Nākamajā dienā Lapsa speciāli sasauktajā preses konferencē žurnālistiem paziņoja, ka viņa veiktā fotografēšana un filmēšana sākusies pēc tam, kad kolēģe Agnese Margēviča mikroblogošanas vietnē Twitter informējusi par DP darbiniekiem, kas braukā ar lepniem BMW un nodarbojas ar “jumtošanu”.

“Jumtošanu” Lapsa nevarot pārbaudīt, taču automašīnas pārbaudīt varot. Ņemot vērā, ka neviens normatīvais akts Lapsam kā Latvijas pilsonim neaizliedz jebkurā sabiedriskā vietā atrasties ar fotokameru, videokameru un diktofonu, Lapsa sācis pie DP “brīvajā laikā pa stundiņai, pa pusstundiņai” pastāvēt un pafilmēt.

Toreiz Lapsa solīja, ka filmēšana atsāksies un “pēc tam turpināsies vēl un vēl”, kamēr viņš būs guvis pilnīgu priekšstatu par drošībnieku automašīnām. Viņš paziņoja, ka plāno izmantot bezpilota lidaparātu, lai pārbaudītu informāciju par DP autoparku.

DP savukārt paziņojusi, ka Lapsa vairākkārt mēģinājis filmēt un fotografēt DP darbiniekus, taču šādas informācijas publiskošana atslogotu ārvalstu specdienestu darbu.

0 Komentāru