Komentāri
Par nepakļaušanos Drošības policijai aizturēts Lato Lapsa
Foto: TV3 publicitātes foto

Drošības policija (DP) šodien aizturējusi publicistu Lato Lapsu, kuram par nepakļaušanos policijas prasībām draud administratīvā atbildība. DP aģentūrai apstiprināja, ka Lapsa šodien DP ieradies pēc savas iniciatīvas un, ņemot vērā, ka DP darbiniekiem radās aizdomas par to, ka viņš veic slēptus nesankcionētus informācijas iegūšanas pasākumus, un tāpēc, ka viņš nepakļāvās DP likumīgajām prasībām, likumsargi viņu aizturēja.

DP gan atturējās precizēt, kādus tieši nesankcionētus informācijas iegūšanas pasākumus viņš veicis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uz DP izsaukta Valsts policija, kuras kompetencē ir vērtēt administratīvo atbildību, proti, nepakļaušanos policijas likumīgajām prasībām. VP preses pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka Centra iecirknī sākta administratīvā lietvedība, lai pārbaudītu, vai Lapsas rīcībā ir saskatāmas administratīvā pārkāpuma pazīmes. VP ir saņēmusi viņa paskaidrojumus, kā arī iesniegumu, kurā Lapsa lūdz izvērtēt notikušā apstākļus un likumību.

Pēc paskaidrojumu sniegšanas Lapsa policijas iecirkni pametis.

Savukārt Lapsas pārstāvētais portāls pietiek.com mikroblogošanas vietnē Twitter raksta, ka Lapsa DP aizturēts, mēģinot nodot iesniegumu.

DP iepriekš bija atzinusi Lapsu par aizdomās turēto kriminālprocesā par žurnālista Leonīda Jākobsona elektroniskā pasta korespondences publicēšanu grāmatā “Cits ķēķis: zem likumīgā “jumta””. No “pietiek.com” publicētā DP lēmuma izriet, ka pērn aprīlī viņš atzīts par aizdomās turēto par to, ka viņš ieguva Jākobsona personīgo e-pasta korespondenci un šo svešo personu elektroniskā pasta korespondenci bez adresātu un nosūtītāju atļaujas tīši publicēja 2011.gadā izdotajā grāmatā “Cits ķēķis Zem likumīgā, jumta”” un portālā “pietiek.com”. Viņš tika atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 144.panta 1.daļas.

“Pietiek.com” publicētais lēmums liecina, ka šogad 17.aprīlī Lapsa vēlreiz tika izsaukts uz DP un tagad viņam par to, ka ieguvis Borisa Rjazanska iesniegumu ar atreferēto Jākobsona personīgo e-pasta korespondenci, piemērots aizdomās turētā statuss ne tikai pēc Krimināllikuma 144.panta 1.daļas, bet arī pēc 145.panta 1.daļas. Šajā DP lēmumā uzskaitīti 23 korespondences gadījumi. Pietiek.com arī publiskojis Lapsas 17.aprīlī veiktu audioierakstu ar DP darbinieku.

Pēc viesošanās DP šonedēļ pietiek.com arī publiskojis videoierakstu, kurā redzama iela, uz kuras atrodas DP. No videoieraksta izriet, ka pie Lapsas pienācis kāds vīrs vārdā Ēriks ar policijas uzrakstu uz jakas, taču, kā raksta “pietiek.com”, vīrietis nav nosaucis savu vārdu. “Pietiek.com” pārstāvis saistībā ar DP darbinieka Ērika rīcību ir nosūtījis iesniegumu iestādes priekšniekam Normundam Mežvietam, aicinot sniegt paskaidrojumus par šo situāciju un veikt par to dienesta pārbaudi.

Tāpat Lapsa ir iesniedzis sūdzību par DP izmeklētāja Iļjas Boronovska rīcību “šīs struktūras safabricētajā kriminālprocesā saistībā ar grāmatu “Cits ķēķis: zem likumīgā “jumta””.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl