Par nelikumīgu “Saskaņas” reklāmu uz ēkas fasādes soda uzņēmumu “Spikeru nami”

4 komentāri
Par nelikumīgu “Saskaņas” reklāmu uz ēkas fasādes soda uzņēmumu “Spikeru nami”
EDIJS PĀLENS / LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzņēmumam “Spikeru nami” piemērojis 1400 eiro sodu par nelikumīgu toreizējā Rīgas mēra un partijas “Saskaņa” līdera Nila Ušakova, kā arī “Saskaņas” premjerministra kandidāta Vjačeslava Dombrovska vides reklāmu.

Pērn Spīķeru kvartālā uz vienas remontējamas noliktavu ēkas līdz 3.oktobrim bija izvietoti milzīgi vides reklāmas objekti, uz kuriem attēlots toreizējais “Saskaņas” valdes priekšsēdētājs un Rīgas mērs Ušakovs, viņa dzīvesbiedre Iveta Strautiņa-Ušakova un “Saskaņas” premjerministra kandidāts Dombrovskis. Ušakovu pāra foto rotāja uzraksts “Kopā”, Dombrovska reklāmas objektu rotāja uzraksts “Stiprāks”, bet objektu, kurā redzams Ušakovs viens pats, rotāja uzraksts “Par darbiem, ne vārdiem”. Pērn rudenī Saeimas vēlēšanās kandidēja tikai Dombrovskis, taču Ušakovs bija redzams teju visās reklāmās kopā ar “Saskaņas” deputātu kandidātiem.

KNAB aģentūru LETA informēja, ka birojs pērn 19.septembrī, veicot uz SIA “Spikeru nami” ēku kompleksa fasādes izvietoto reklāmas objektu pārbaudi, konstatēja, ka uz ēku kompleksa fasādes izvietotie reklāmas objekti satur netiešu aicinājumu 13.Saeimas vēlēšanās balsot par konkrētu partiju un tās deputātu kandidātu.

Vienlaikus tika konstatēts, ka SIA “Spikeru nami” nav atbilstoši Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām iesniegusi KNAB priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus.

Līdz ar to pērn 23.novembrī KNAB nolēma “Spikeru nami” saukt pie administratīvās atbildības par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu un piemērot 1400 eiro naudas sodu. Vienlaikus KNAB lūdza “Spikeru nami” nekavējoties novērst pārkāpumu un noņemt reklāmas objektu no ēku kompleksa fasādes.

Ņemot vērā, ka “Spikeru nami” ignorēja administratīvajā aktā uzlikto pienākumu noņemt prettiesisko priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu, tādējādi demonstrējot nihilistisku attieksmi pret likuma normām, KNAB pats veica priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu noņemšanu no ēkas fasādes.

Par KNAB lēmumu “Spikeru nami” vērsās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, kas biroja lēmumu atzina par tiesisku un atstāja negrozītu. Savukārt šogad oktobrī Rīgas apgabaltiesa atteica ierosināt apelācijas tiesvedību saistībā ar “Spikeru nami” sūdzību par pirmās instances tiesas spriedumu, informēja KNAB.

KNAB uzsver, ka priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošana, pārkāpjot likumā noteiktos priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumus, izkropļo godīgu vēlēšanu norisi, kā arī neļauj nodrošināt vienlīdzīgas un brīvas vēlēšanas.

“Apzinoties informācijas ietekmi uz sabiedriskās domas veidošanu, aicinām priekšvēlēšanu aģitācijas veicējus un priekšvēlēšanu aģitācijas pakalpojumu sniedzējus turpmāk pirms vēlēšanām ievērot Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus,” norāda KNAB.