Par neatļautu darbību soda Knauf un Norgips

Komentāri

Konkurences padome piemērojusi sodu uzņēmumam Knauf un Polijas uzņēmumam Norgips – kopā 1,6 miljoni eiro par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, izplatot būvmateriālus.

Knauf ir lielākais ģipškartona ražotājs Baltijas valstīs – tas ir noslēdzis līgumu ar uzņēmumu Norgips, kas gatavo produkciju izplata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saviem klientiem – lielākajiem būvmateriālu mazumtirgotājiem – Knauf un Norgips piemērojuši lojalitāti veicinošu atlaižu sistēmu, kas ierobežoja mazumtirgotāju iespējas izvēlēties citus piegādātājus un kavēja citu uzņēmumu ienākšanu tirgū.

Tāda atlaižu sistēma liegusi tirgū ienākt citiem rīģipša izplatītājiem, kas, iespējams, ir ietekmējusi arī tirgū nopērkamā ģipškartona cenu. Vai patērētāji ir pārmaksājuši – tas vēl tikšot pētīts.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl