Par NBS komandieri apstiprināts Leonīds Kalniņš

Komentāri
Par NBS komandieri apstiprināts Leonīds Kalniņš
Foto: LETA

Saeima šodien Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā apstiprināja ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu. Par viņa apstiprināšanu amatā balsoja 88 deputāti, neviens neatturējās un nebija pret.

Viņš iepriekš Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē solīja nevis pārmaiņas, bet pārmantojamību, turpinot sava priekšgājēja uzsāktos darbus. Leonīds Kalniņš komisijas sēdē arī akcentēja, ka Nacionālie bruņotie spēki pie obligātā militārā dienesta atgriezties neplāno. Taču uz priekšdienām pastiprināta uzmanība gan tiks pievērsta Zemessardzes kaujasspēju stiprināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Leonīds Kalniņš

Leonīds Kalniņš bruņotajos spēkos dien kopš 1997. gada. Dienestu viņš sācis Zemessardzes 51. bataljonā, pēc tam iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. Savu karjeru bruņotajos spēkos turpinājis dažādos amatos, bet šā gada 26. augustā stājies Apvienotā štāba priekšnieka amatā.
NBS Apvienotā štāba priekšnieks absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

Kalniņš Irākā 2006. gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks/multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

25. oktobrī Nacionālās drošības padome pieņēma zināšanai Nacionālo bruņoto spēku komandiera, ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl