Par Latvijas pievienošanu Krievijai parakstījušies 6000 cilvēku; DP lūdz palīdzību ārvalstīm

33 komentāri
Par Latvijas pievienošanu Krievijai parakstījušies 6000 cilvēku; DP lūdz palīdzību ārvalstīm
FOTO: LETA

Nerimstot spriedzei Ukrainā, arī Latvijā arvien redzamākas sākušas kļūt dažādas valsts vienotības apšaubītāju provokācijas. Līdz šim tās gan nav spējušas izlauzties no interneta vides, bet Drošības policija turpina dzīt provokatoru pēdas. Piemēram, nupat likumsargi sākuši meklēt cilvēkus, kas internetā izvieto reāli nepastāvošas Latgales tautas republikas karogus.

Sociālajos tīklos sašutumu izsaucis attēls ar reāli nepastāvošās Latgales tautas republikas karogu. To kāds lietotājis ievietojis komentāros pie tā dēvētā valodu referenduma rīkotāja Vladimira Lindermana uzsāktas diskusijas.

Tieši pret Lindermanu Drošības policija savulaik uzsāka kriminālprocesu par Latgales autonomijas idejas popularizēšanu. Arī jaunākās šīs idejas izpausmes nav palikušas nepamanītas.

”Drošības policija ir uzsākusi pārbaudi par attēlu, kas saistīti ar Latgales autonomijas ideju, izplatīšanu. Personām, kuras atbalsta noteiktu valstu ģeopolitiskās intereses, ir vēlme provocēt, tādēļ arī pārbaudes mērķis ir noskaidrot šīs personas,” norāda Drošības policija.

Te gan jāatzīmē, ka pārlieku lielas pūles Latgales tautas republikas karoga veidotāji tajā nav ieguldījuši. Tas darināts uz novadpētnieka Māra Rumaka savulaik izstrādātā latgaļu karoga uzrakstot dažus vārdus kirilicā.

Jāpiebilst, ka ar karogiem saistītās nepatikšanās iekūlies arī otrs valodu referenduma iniciators Jevgēņijs Osipovs. 2013. gadā valsts svētku laikā viņš sociālajos tīklos ierakstīja, ka meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu “figņu”. Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam likt pie apģērba lentīti “puvušu asiņu krāsā”. Tagad viņam par to jāatbild tiesā.

”Es izteicu savu negatīvo attieksmi tikai pret tā saukto nacionālo lenti, kas ir sarkanbaltsarkana, bet šajā aiz ausīm pievilktajā lietā mani mēģina apsūdzēt karoga zaimošanā. Tie ir murgi, tas ir politiski motivēts process, kas beigsies ar neko. Uzskatu, ka man ir tiesības izteikt viedokli par man un lielākajai daļai Latvijā dzīvojošo krievu svešu politisko atribūtiku,” norādīja Osipovs.

Drošības policija norāda, ka gadījumu, kad Latvijas karogs tiek izmantots provokatīvā veidā kļūst arvien vairāk, tādēļ aicina iedzīvotājus par tiem ziņot. Tikmēr internetā joprojām turpinās citas, vēl provokatīvākas, idejas popularizēšana. Par petīciju vietnē Avaaz.org ievietoto aicinājumu Latviju pievienot Krievijai, Drošības policija lietu ierosināja jau pirms pusgada. Tomēr rezultātu vēl nav.

”Šobrīd tiek veiktas procesuālās darbības, lai noskaidrotu notikušā apstākļus, tai skaitā ir lūgta tiesiskā palīdzība no ārvalstīm. Konkrētā vietne neatrodas Latvijā, un ir jāsaprot, ka dažādās valstīs ir atšķirīga izpratne par to, kādas ir vārda brīvības robežas,” informē Drošības policija.

Petīcijas autori gan pievienojuši atrunu, kā tā esot tikai joks. Tomēr zem neveiklā humora izpausmes pusgada laikā parakstījušies vairāk kā 6000 cilvēku.

33 komentāri