Par Latvijas Bankas prezidenta amatu, visticamāk, cīnīsies četri kandidāti

2 komentāri

Partijas sākušas oficiālas sarunas ar potenciālajiem Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātiem. Kā pirmā uz sarunu ar Nacionālo apvienību pirmdien aicināta bijusī Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre. Kopumā uz amatu, kuru joprojām ieņem koruptīvos noziegumos apsūdzētais Ilmārs Rimšēvičs, pretendē vismaz četri kandidāti.

Pašreizējā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pilnvaras beidzas decembrī, un partijas jau vairākas nedēļas nodarbojas ar viņa amata mantinieka meklējumiem. Taču līdz šim tas notika neoficiāli. Bijusī Finanšu ministrijas valsts sekretāre un vēlākā Pasaules Bankas darbiniece Sanita Bajāre, kura šobrīd strādā ASV konsultāciju biznesā, ir pirmā no četriem kandidātiem, kuri varētu pretendēt uz augsto amatu.

“Mani uzrunāja Kiršteina kungs būt šeit un paust savu viedokli. Es uzskatu, ka šī ir vienreizēja iespēja, tādēļ es arī piekritu šim uzaicinājumam satikties un runāt par aktuāliem jautājumiem,” sacīja Bajāre.

Viņa uzsver, ka šobrīd nav amata kandidāte, jo neviena partija viņu nav izvirzījusi, tomēr, ja šāds piedāvājums izskanētu, viņa piekristu.

Tikmēr Nacionālās apvienības valdes loceklis Roberts Zīle, kura paša uzvārds savulaik tika locīts šā amata kontekstā, akcentēja, ka partija lēmumu pieņems tikai pēc sarunas ar visiem kandidātiem. “Mans uzskats ir, ka Latvijas Bankas prezidentam ir jāsaņem krietni vairāk atbalsta kā tikai pozīcijas partijas. Tāpēc, ka šīs Saeimas sākuma cikls ir īsāks nekā jaunā bankas prezidenta cikls.”

Zīle arī akcentēja, ka ir skeptisks par plānoto finanšu tirgus uzrauga jeb Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pievienošanu Latvijas Bankai, jo savulaik tieši viņa vadībā FKTK tika izveidota, atdalot no Latvijas Bankas.

Bez Bajāres uz Rimšēviča vietu varētu pretendēt arī Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks, bijusī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka un “Swedbank” vadītājs Reinis Rubenis, kurš gan vienīgais no četrotnes nav izlēmis, vai piedalīties arī oficiālās sarunās.

TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka šobrīd lielākās izredzes tikt nominētiem kā oficiāliem kandidātiem ir Kazākam un Šteinbukai. Visticamāk, koalīcija par to varētu vienoties pēc valsts budžeta pieņemšanas novembra vidū.

2 komentāri