Par Jaunzemes iecelšanu VID ģenerāldirektora amatā lems jaunā valdība

0 Komentāru
Par Jaunzemes iecelšanu VID ģenerāldirektora amatā lems jaunā valdība
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Par Ievas Jaunzemes iecelšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatā būs jālemj jaunajai valdībai, atzinusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Ministre piebilda, ka šo jautājumu nevirzīs izskatīšanai aizejošās valdības pēdējā sēdē, bet to plānots iesniegt izskatīšanai jaunās valdības pirmajā sēdē. Iepriekš gan izskanēja ziņas, ka gadījumā, ja 2018. gadā netiks izveidota jaunā valdība, janvāra sākumā tehniskā valdībā varētu lemt par Jaunzemes iecelšanu VID ģenerāldirektora amatā.

Tomēr jauno lēmumu aizejošās valdības finanšu ministre pamatoja ar apstākli, ka jaunajai VID vadītājai būs lielāks mandāts, ja viņu amatā apstiprinās jaunā valdība.

Iepriekš vēstīts, ka konkursa komisija VID vadītāja amatam izvirzījusi Jaunzemi. Jaunzeme patlaban ir Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja, bet iepriekš viņa bijusi valsts sekretāre Labklājības ministrijā. Tāpat potenciālā VID ģenerāldirektore sešus gadus vadīja Konkurences padomi, bet pirms tam bija padomniece Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā. Jaunzeme arī četrus gadus bija ģenerāldirektore Latvijas Darba devēju konfederācijā.

VID ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad naktī uz 2018. gada 10. martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule. Viņa dienestu vadīja kopš 2016. gada novembra.

Vēlāk uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, kurā uzvarēja bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš, taču viņš savu kandidatūru atsauca pēc tam, publiski izskanēja bažas par viņa reputāciju. Skujiņš gan šīs bažas noraidīja, saucot tās par “melu kampaņu”.

0 Komentāru