Par jaunieša aizdedzināšanu piespriež trīs gadus nosacīti

0 Komentāru
Par jaunieša aizdedzināšanu piespriež trīs gadus nosacīti
FOTO: LETA

Stājies spēkā Ventspils tiesas spriedums krimināllietā par nepilngadīga jaunieša apliešanu ar degšķidrumu un aizdedzināšanu kādā mājas ballītē Ventspilī pagājušā gada pavasarī, kas vainīgajam jaunietim paredz nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem, informē tiesneša palīdze Evija Ofkante.

Spriedums noteiktajā termiņā nav pārsūdzēts un līdz ar to ir stājies spēkā.

Kā ziņots, Ventspils tiesa oktobra beigās apstiprināja starp apsūdzēto un prokuroru noslēgto vienošanos par vainas atzīšanu un sodu un piesprieda apsūdzētajam jaunietim nosacītu brīvības atņemšanu uz trim gadiem. Jaunietim noteikts trīs gadu pārbaudes laiks.

Tiesa nolēmusi 1995.gadā dzimušo jaunieti atzīt par vainīgu pēc Krimināllikuma (KL) 125. panta 1. daļas par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu un KL 231. panta 2. daļas par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu.

Tiesa arī nospriedusi piedzīt no apsūdzētā par labu cietušajam 11 596,63 eiro. Savukārt 796,81 eiro nolemts piedzīt par labu valstij, – tā ir naudas summa, ko cietušais jau saņēmis no valsts.

1995. gadā dzimušajam jaunietim bija celtas apsūdzības par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu un huligānismu attiecīgi pēc KL 125. panta 1. daļas un 231. panta 2. daļas. Jaunietim inkriminētais KL pants par smagu miesas bojājumu nodarīšanu paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, bet par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu, KL paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Pērn 1. maija rītā no kādas privātmājas Ventspilī slimnīcā tika nogādāts 1996. gadā dzimis zēns ar smagiem ķermeņa apdegumiem. Policija sāka kriminālprocesu par tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanā policija noskaidrojusi, ka iepriekšējās dienas vakarā pie kāda nepilngadīga jaunieša mājās Ventspilī sapulcējušies vairāki nepilngadīgi jaunieši kopīgai ballītei ar alkoholisko dzērienu lietošanu.

Alkoholu jaunieši bija atnesuši līdzi, kā arī lietojuši to, kas atradās mājās. Nepilngadīgā zēna vecāki atradās ārzemēs, bet rūpes par viņu bija uzticētas 85 gadus vecajai vecmāmiņai. Kad gandrīz viss alkohols bijis izdzerts, no skapīša, kurā atradās arī alkoholiskie dzērieni, tika paņemta puslitra plastikāta pudele, kurā, pēc vairāku personu, tostarp cietušā, domām, atradies spirts, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Signe Šteinberga.

Starp jauniešiem bijis arī kāds 1995. gadā dzimis zēns, kurš sācis pazemojoši izturēties pret cietušo, lejot viņam uz apģērba alkoholu, nelaižot ārā no tualetes, kā arī apmētājot ar pārtiku. Cietušais aizgājis gulēt uz citu istabu, kur vēlāk minētais 1995.gadā dzimušais jaunietis cita zēna klātbūtnē uzlējis aizmigušajam uz apģērba šķidrumu no minētās pudeles un pēc tam aizdedzinājis to ar savām šķiltavām. Noskaidrots, ka aizdomās turētais jaunietis pēc zēna aizdedzināšanas aizbēdzis projām un atstājis cietušo degam. Cietušais tika nogādāts slimnīcā, kur reanimācijas nodaļā viņam sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Vēlāk puisis tika pārvests uz slimnīcu Rīgā. No ekspertīzes atzinuma izriet, ka viņam konstatēti ķermeņa apdegumi, kas pieskaitāmi smagiem, dzīvībai bīstamiem miesas bojājumiem.

Aizdomās par minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts 1995. gadā dzimušais jaunietis. Viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, kas vēlāk tika grozīts pret nodošanu policijas uzraudzībā. Viņam noteikti ierobežojumi, tostarp aizliegums satikties un sazināties ar cietušo un vairākām lietā iesaistītajām personām.

0 Komentāru