Par īstiem Latvijas patriotiem sevi uzskata 39% iedzīvotāju

0 Komentāru
Par īstiem Latvijas patriotiem sevi uzskata 39% iedzīvotāju
Pilsēta rotāta ar Latvijas valsts karogiem par godu gaidāmajiem valsts svētkiem - Lāčplēša dienai 11.novembrī un Latvijas proklamēšanas gadadienai 18.novembrī. (FOTO: LETA)

Īsts Latvijas patriots mīl dzimteni un Latvijas dabu, godā tradīcijas un lepojas ar mūsu līdzcilvēku sasniegumiem, kā arī svin valsts dzimšanas dienu 18.novembrī. Jaunākās aptaujas rezultāti liecina, ka par īstiem patriotiem sevi atzina tikai 39% aptaujāto.

66% aptaujāto uz jautājumu, kas raksturo īstu patriotu, atbildēja, ka tā ir savas valsts vēstures, valodas un tradīciju godāšana, liecina novembra sākumā veiktās aptaujas rezultāti.

Vairāk nekā puse jeb 60% respondentu minēja dzimtenes mīlestību, savukārt 45% uzskata, ka patrioti ar savu valsti un tās sasniegumiem lepojas arī tiekoties ar citu valstu iedzīvotājiem. Vajadzības gadījumā par savas valsts neatkarību bija gatavi cīnīties 40% aptaujāto.

Ar tradīcijām un tikumiem, mūsu sasniegumiem kultūrā, mākslā un sportā lepojas aptuveni katrs otrais respondents. Aptaujā šādas atbildes minējuši attiecīgi 51% un 47% cilvēku. Savukārt visvairāk iedzīvotāju – 63% – lepojas ar Latvijas dabu.

Katrs piektais respondents pēdējos mēnešos cenšas vairāk izvēlēties Latvijā ražotas preces un pakalpojumus (21%) vai vismaz pievērš lielāku uzmanību produkta izcelsmes valstij (18%).

Vienlaikus liela Latvijas iedzīvotāju daļa 18.novembrī svin valsts dzimšanas dienu. Iecienītākie svinēšanas veidi ir svētku pasākumu vai uguņošanas apmeklēšana – šādi atbildēja attiecīgi 35% un 23% aptaujāto, vēl katrs piektais (20%) kopā ar draugiem vai ģimeni ietur svētku vakariņas.

Par Latvijas patriotiem sevi noteikti uzskatīja divas piektdaļas (39%) aptaujāto, apmēram tikpat – 43% – respondentu atbildēja, ka sevi drīzāk uzskata par Latvijas patriotiem.

0 Komentāru