Par iebraukšanu Jūrmalā nav maksājuši tūkstošiem autovadītāju

2 komentāri

Tūkstošiem autovadītāju, iebraucot Jūrmalā, šīs vasaras sezonas laikā nav maksājuši divus eiro un pirkuši caurlaidi, un sods par šo pārkāpumu ir 50 eiro. Šobrīd apkopotie dati par pārkāpējiem liecina, ka ir tādi vadītāji, kuru sodi rēķināmi simtos un pat tūkstošos eiro.

Jūrmalā trešo gadu darbojas videotehniskās ierīces, kas fiksē iebraukušo auto reģistrācijas numurus. Šīs ierīces atpazīst tos autovadītājus, kas no aprīļa līdz septembra beigām nesamaksā divus eiro par iebraukšanu kūrortpilsētā.

Šosezon pēdējie dati liecina, ka 60 000 reižu autovadītāji iebraukuši bez caurlaides, taču tendence ir pozitīva: pirms pāris gadiem šis skaitlis bija gandrīz piecas reizes lielāks.

“Protams, lietu izskatīšanas laikā pārkāpēju skaits samazināsies. Jo cilvēks ir kļūdījies, maksājot, nekorekti ievadot sava auto numurzīmi. Mēs to ņemam vērā,” atzīst Jūrmalas pašvaldības policijas pienākumu izpildītājs Kaspars Platnieks.

Sods par iebraukšanu šajā kūrortpilsētā bez caurlaides ir 50 eiro. Viens rekordists šosezon bija iebraucis Jūrmalā, nesamaksājot divus eiro, 140 reizes, tas nozīmē, ka viņam būtu sodos jāsamaksā 7000 eiro. Šis autovadītājs ir braucis ar savu personīgo automašīnu. Ja pārkāpēji sodu nesamaksā, lieta tiek nodota tiesu izpildītājiem.

“Protams, tad sods pieaug normatīvo aktu prasībām. Ja konstatējam, ka cilvēks ilgstoši nav maksājis, jo primāri sods ir jāsamaksā mēneša laikā, ja cilvēks nemaksā, tad vēlāk sūtām brīdinājumu, ja nekas nenotiek, nododam tiesu izpildītājiem,” turpina likumsargu pārstāvis.

Autovadītāji aktīvi arī pārsūdz šos uzliktos sodus. 1 700 šādu lietu šobrīd gaida izskatīšanu tiesās. Tikmēr Jūrmalas dome ir neizpratnē – kāpēc cilvēki nepērk caurlaidi, zinot, ka jau trīs gadus strādā videotehniskās ierīces, kas fiksē tos, kuri nesamaksā.

Pārkāpējus esot grūti saprast, jo iebraukšanas maksa nav nekāds jaunums. “Jūrmalā jāmaksā par iebraukšanu jau no 1996. gada. Divi eiro ir izdevīgāk nekā 50 eiro. Pārkāpēju motivācija mums īsti nav saprotama,” norāda Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.

Toties pēdējās dienās novērota pretējā tendence – cilvēki vēlas maksāt, aizmirstot, ka tas jādara tikai līdz 30. septembrim.

Kaut gan no 1. oktobra nav jāmaksā par iebraukšanu, šajās pirmajās oktobra dienās ir novēroti tik ļoti apzinīgi Latvijas iedzīvotāji un viesi, kuri par visām varītēm vēlas samaksāt, gan izmantojot mobilo aplikāciju, gan paceļot pat šā apmaksas automāta ziemas mētelīti. Un taisnīgajā sašutumā burkšķ, ka nepieņem naudu.

2 komentāri