Komentāri
Par Gada cilvēku medicīnā atzīts Kardioloģijas centra vadītājs Andrejs Ērglis
FOTO: LETA

Šodien Gada balvas medicīnā 2014 pasniegšanas ceremonijā par Gada cilvēku medicīnā tika atzīts Latvijas Kardioloģijas centra vadītājs profesors Andrejs Ērglis, pastāstīja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Savulaik Pauls Stradiņš Latvijā ieviesa asins pārliešanu un ķirurģisko onkoloģiju, bet viņa mazdēls Andrejs Ērglis ir attīstījis digitālo angiogrāfiju, angioplastiju, un Latvija sirds ārstēšanas jomā kļuvusi par līderi Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasākuma organizētāji norāda, ka kardioloģijas centra komandas darbs ļāvis ievērojami samazināt mirstību no sirds asinsvadu slimībām, jaunās diagnostikas un ārstniecības metodes ļauj tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju atgriezties darba dzīvē pēc akūtiem koronāriem notikumiem.

Ērglis pats uzskata, ka Latvija ir kā maza laiviņa okeānā. “Vilnis augšā – mēs esam tur, un tad mēs diezgan ātri nogāžamies lejā. Bet jāzina, ka mēs tūlīt atkal uzbrauksim augšā. Un, kad mēs iemācīsimies to laivu padarīt modernāku, mēs lidosim pāri tiem viļņiem. To mums vajag izdarīt,” uzskata balvas ieguvējs.

Savukārt par Gada notikumu medicīnā aizvadītajā gadā atzīts starptautiskās neatliekamās medicīniskās palīdzības un ārkārtas situāciju medicīnas mācības Dzīvības cena 2014.

Mācību mērķis bija uzturēt un pilnveidot valsts operatīvo, glābšanas un citu dienestu sadarbību katastrofu seku likvidēšanā.

Dzīvības cena 2014, kas norisinājās Daugavpilī, simulējot vilciena katastrofu, kurā cietuši daudzi cilvēki un notikusi ķīmisko vielu noplūde, bija glābšanas dienestu sadarbības paraugstunda, kas apliecināja dienestu profesionalitāti un gatavību reaģēt. Mācības pierādīja, ka atbilstošie dienesti spēj sadarboties un palīdzēt nelaimē, radot drošības sajūtu gan sabiedrībai, gan arī pašiem speciālistiem.

Lai noteiktu pretendentus Gada balvas medicīnā 2014 nominācijām, apvienotajā ekspertu žūrijā darbojās LĀB valde sadarbībā ar Veselības ministrijas speciālistiem un nozares ekspertiem.

Jau ziņots, ka šodien norisinājās Gada balva medicīnā 2014 svinīgā pasniegšanas ceremonija, kurā tika godināti Latvijas mediķi un nozīmīgākie notikumi medicīnā. Gada balva medicīnā šogad norisinājās piekto reizi. Tajā tika nobalsots vairāk nekā 6000 reižu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl