3 komentāri
Par ēku jumtu un ietvju neattīrīšanu šonedēļ Rīgā noformēti 270 protokoli
FOTO: LETA

Šīs nedēļas laikā Rīgas domes Administratīvā inspekcija ir noformējusi 270 protokolus par laikus nenotīrītiem ēku jumtiem un gājēju ietvēm. Administratīvā inspekcija un pašvaldības policija turpinās pastiprināti kontrolēt Rīgas domes saistošo noteikumu izpildi, kas īpašniekiem uzliek par pienākumu rūpēties par ietvju un jumtu attīrīšanu no apledojuma laikus.

Pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi paredz administratīvos sodus par ietvju neattīrīšanu no sniega un apledojuma laikus. Maksimālais sods fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro.

Rīgas dome atgādina, ja iedzīvotājiem rodas zaudējumi netīrītu ietvju vai māju jumtu dēļ, tie var vērsties pret apsaimniekotājiem civiltiesiskā ceļā. Par negadījumiem nekavējoties jāziņo Rīgas domes Administratīvajai inspekcijai vai pašvaldības policijai.

Šo institūciju sastādīti protokoli var kalpot par pamatu iespējamai kompensācijas piedziņai tiesiskā ceļā. Juridiskas konsultācijas var saņemt Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, iepriekš piesakoties par bezmaksas informatīvo tālruni 80000800.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl