Par e-veselību sāk dienesta pārbaudi: projekts ilgst jau 9 gadus

Komentāri

Veselības ministre ierosinājusi dienesta pārbaudi par skandalozo e-veselības projekta vadīšanu. Tās laikā noskaidros Nacionālā veselības dienesta amatpersonu atbildību par deviņus gadus ilgā un 11 miljonus eiro vērtā projekta kvalitāti un realizācijas termiņu kavēšanu.

Dienesta pārbaude Nacionālajā veselības dienestā ir ierosināta, lai izvērtētu amatpersonu rīcību pēdējā gada laikā. Galvenā veselības ministres Andas Čakšas pretenzija – novēlotā e-veselības ieviešana.

Sākumā tika plānots, ka e-veselība sāks pilnvērtīgi darboties jau 1. decembrī. Pret to kategoriski iebilda ģimenes ārsti, norādot, kas izstrādātā e-veselības sistēma ir brāķis, kas nepārtraukti uzkaras un nav savienojams ar jau esošajām datorsistēmām. Rezultātā e-receptes obligātā ieviešana tika atlikta uz nākamo gadu. Bet tagad ir lielas bažas arī saistībā ar plānoto pāreju tikai uz elektroniskām darbnespējas lapām.

Pārbaudes laikā arī tikšot noskaidrots jautājums par līdzekļu izšķērdēšanu. Kopumā projekts, kurš ilga deviņus gadus, izmaksāja 11 miljonus eiro. 1. decembrī notiks e-veselības funkcionalitātes pārbaude, un, ja Latvija izgāzīsies, tai nāksies atmaksāt no Eiropas Savienības saņemtos 10,2 miljonus eiro.

Pēc pārbaudes tiks pieņemts lēmums par amatpersonu iespējamo saukšanu pie atbildības.

Nacionālā veselības dienesta vadība no komentāriem pagaidām atsakās. Tiek plānots, ka pārbaude tajā ilgs ne vairāk kā divas nedēļas.

Lasi vēl