2 komentāri
Par bruņotā skrējēja piekaušanu varētu tikt sākts kriminālprocess
Foto: Facebook/raimonds.elbakjans

Valsts policija vērtēs, vai sākt kriminālprocesu pret ielu sporta un kultūras kustības Ghetto Games aizsācēju Raimondu Elbakjanu, kurš pagājušās nedēļas nogalē par šaudīšanos Biķernieku mežā aizturējis bijušo Vienotības pārstāvi Centrālajā vēlēšanu komisijā Sigordu Stradiņu.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka pagājušās nedēļas nogalē policija saņēma izsaukumu uz Biķernieku mežu, jo tur noticis incidents starp vairākiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Notikuma vietā noskaidrots, ka kādam vīrietim, pēc viņa vārdiem, skrienot pa mežu, uzbrucis suns un viņš to mēģinājis aizbaidīt ar diviem brīdinājuma šāvieniem no savas personīgās kaujas pistoles. Taču viens no vīriešiem, kas atradās kompānijā, kurai piederēja suns, pielietojot fizisku spēku un nodarot miesas bojājumus, skrējēju aizturēja.

Šobrīd par faktu ir sāktas trīs administratīvās lietvedības – par iespējamu ieroču nēsāšanas noteikumu pārkāpšanu, par iespējamu dzīvnieka turēšanas noteikumu pārkāpšanu un par miesas bojājumu nodarīšanu.

Sadovskis apstiprināja, ka šajā lietā skrējējam nozīmēta ekspertīze miesas bojājumu pakāpes noteikšanai un attiecīgi pēc ekspertīzes rezultātiem tiks vērtēts, vai ir pamats sākt kriminālprocesu, norādīja Sadovskis.

Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā minēti četri nosacījumi, kad persona drīkst pielietot šaujamieroci kā galējo līdzekli, lai aizsargātu sevi vai citas personas no uzbrukuma, kas reāli apdraud dzīvību vai veselību, novērstu nelikumīgu mēģinājumu vardarbīgi atņemt šaujamieroci, aizturētu personu, kas pārsteigta nozieguma izdarīšanas brīdī un izrāda pretošanos, kā arī padarītu nekaitīgu dzīvnieku, kas apdraud cilvēka dzīvību, veselību vai mantu.

Likuma izpratnē šaujamieroča pielietošana ir tēmēts šāviens vai šāviens, kas izraisa cilvēka nāvi, nodara kaitējumu cilvēka veselībai vai zaudējumu mantai vai padara nekaitīgu dzīvnieku.

Šaujamieroci vai gāzes pistoli drīkst izmantot, lai izsauktu palīdzību, brīdinātu par ieroča pielietošanu vai aizbaidītu dzīvniekus.

Tāpat šajā likumā teikts, ka pirms šaujamieroča pielietošanas brīdina par nodomu to pielietot vai izdara brīdinājuma šāvienu. Bez brīdinājuma šaujamieroci pielieto, ja uzbrukums, kas apdraud cilvēka dzīvību vai veselību, ir pēkšņs. Tāpat šaujamo pielieto, ja uzbrukumā pielieto ieročus vai priekšmetus, ar kuriem tiek apdraudēta cilvēka dzīvība vai veselība, vai izmanto mehāniskos transportlīdzekļus, kā arī aizturamā persona pretojas, pielietojot ieročus vai priekšmetus.

Likums arī paredz, ka aizliegts izmantot un pielietot šaujamieročus un gāzes pistoles, ja to izmantošanas vai pielietošanas dēļ var ciest citas personas, pret kurām ierocis nav vērsts.

Elbakjana Facebook profilā publicētās fotogrāfijas no notikuma vietas liecina, ka uz zemes guļošajam Stradiņam pamatīgi asiņo deguns un kāds cilvēks virs guļošā ķermeņa novietojis pistoli.

Elbakjans skaidro, ka ar ģimeni – vecākiem un bērniem – bija devies pastaigā, kad viņus pārsteidzis kāds garām skrienošs vīrietis, kurš izšāvis no pistoles. Elbakjans nolēmis, ka vīrieti nepieciešams aizturēt, pēc tam ar pārsteigumu konstatējot, ka vīrietis šāvis ar kaujas pistoli.

TOP komentāri

  • YO
  • Vai
    +1 +1 0

    Vai

    nav saskatāmas līdzības kad kinoteātrī ''aizsargājoties'' liek lietā ieroci.Psihiski nelīdzsvarotiem tipiņiem jāturas tālāk no ieročiem paranoja var iestāties jebkurā vietā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl