Par bruņotā skrējēja piekaušanu varētu tikt sākts kriminālprocess

2 komentāri
Par bruņotā skrējēja piekaušanu varētu tikt sākts kriminālprocess
Foto: Facebook/raimonds.elbakjans

Valsts policija vērtēs, vai sākt kriminālprocesu pret ielu sporta un kultūras kustības Ghetto Games aizsācēju Raimondu Elbakjanu, kurš pagājušās nedēļas nogalē par šaudīšanos Biķernieku mežā aizturējis bijušo Vienotības pārstāvi Centrālajā vēlēšanu komisijā Sigordu Stradiņu.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis pastāstīja, ka pagājušās nedēļas nogalē policija saņēma izsaukumu uz Biķernieku mežu, jo tur noticis incidents starp vairākiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Notikuma vietā noskaidrots, ka kādam vīrietim, pēc viņa vārdiem, skrienot pa mežu, uzbrucis suns un viņš to mēģinājis aizbaidīt ar diviem brīdinājuma šāvieniem no savas personīgās kaujas pistoles. Taču viens no vīriešiem, kas atradās kompānijā, kurai piederēja suns, pielietojot fizisku spēku un nodarot miesas bojājumus, skrējēju aizturēja.

Šobrīd par faktu ir sāktas trīs administratīvās lietvedības – par iespējamu ieroču nēsāšanas noteikumu pārkāpšanu, par iespējamu dzīvnieka turēšanas noteikumu pārkāpšanu un par miesas bojājumu nodarīšanu.

Sadovskis apstiprināja, ka šajā lietā skrējējam nozīmēta ekspertīze miesas bojājumu pakāpes noteikšanai un attiecīgi pēc ekspertīzes rezultātiem tiks vērtēts, vai ir pamats sākt kriminālprocesu, norādīja Sadovskis.

Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā minēti četri nosacījumi, kad persona drīkst pielietot šaujamieroci kā galējo līdzekli, lai aizsargātu sevi vai citas personas no uzbrukuma, kas reāli apdraud dzīvību vai veselību, novērstu nelikumīgu mēģinājumu vardarbīgi atņemt šaujamieroci, aizturētu personu, kas pārsteigta nozieguma izdarīšanas brīdī un izrāda pretošanos, kā arī padarītu nekaitīgu dzīvnieku, kas apdraud cilvēka dzīvību, veselību vai mantu.

Likuma izpratnē šaujamieroča pielietošana ir tēmēts šāviens vai šāviens, kas izraisa cilvēka nāvi, nodara kaitējumu cilvēka veselībai vai zaudējumu mantai vai padara nekaitīgu dzīvnieku.

Šaujamieroci vai gāzes pistoli drīkst izmantot, lai izsauktu palīdzību, brīdinātu par ieroča pielietošanu vai aizbaidītu dzīvniekus.

Tāpat šajā likumā teikts, ka pirms šaujamieroča pielietošanas brīdina par nodomu to pielietot vai izdara brīdinājuma šāvienu. Bez brīdinājuma šaujamieroci pielieto, ja uzbrukums, kas apdraud cilvēka dzīvību vai veselību, ir pēkšņs. Tāpat šaujamo pielieto, ja uzbrukumā pielieto ieročus vai priekšmetus, ar kuriem tiek apdraudēta cilvēka dzīvība vai veselība, vai izmanto mehāniskos transportlīdzekļus, kā arī aizturamā persona pretojas, pielietojot ieročus vai priekšmetus.

Likums arī paredz, ka aizliegts izmantot un pielietot šaujamieročus un gāzes pistoles, ja to izmantošanas vai pielietošanas dēļ var ciest citas personas, pret kurām ierocis nav vērsts.

Elbakjana Facebook profilā publicētās fotogrāfijas no notikuma vietas liecina, ka uz zemes guļošajam Stradiņam pamatīgi asiņo deguns un kāds cilvēks virs guļošā ķermeņa novietojis pistoli.

Elbakjans skaidro, ka ar ģimeni – vecākiem un bērniem – bija devies pastaigā, kad viņus pārsteidzis kāds garām skrienošs vīrietis, kurš izšāvis no pistoles. Elbakjans nolēmis, ka vīrieti nepieciešams aizturēt, pēc tam ar pārsteigumu konstatējot, ka vīrietis šāvis ar kaujas pistoli.

TOP komentāri

  • YO
  • Vai
    +1 +1 0

    Vai

    nav saskatāmas līdzības kad kinoteātrī ''aizsargājoties'' liek lietā ieroci.Psihiski nelīdzsvarotiem tipiņiem jāturas tālāk no ieročiem paranoja var iestāties jebkurā vietā.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl