Par bargākiem sodiem pedofiliem parakstījušies teju 3000 cilvēku

2 komentāri
Par bargākiem sodiem pedofiliem parakstījušies teju 3000 cilvēku
FOTO: LETA

Sabiedrisko iniciatīvu portālā manabalss.lv par iniciatīvu bargāku sodu piemērošanai pedofiliem šobrīd parakstījušies teju 3000 cilvēku, liecina informācija portālā.

Iniciatīvas pieteicēji skaidro, ka tās mērķis ir novērst patlaban pastāvošās problēmas, kas saistītas ar dzimumnoziegumiem. Iniciatīvas autori vēlas panākt, lai par minētajiem noziegumiem likums neparedzētu alternatīvos sodus un brīvības atņemšana tiktu noteikta uz ilgāku laiku.

Lai atturētu pedofilus no vēlmes atkārtot savus noziegumus, Latvijā būtu jāpārņem citu valstu pieredze un jāparedz pedofilu ķīmiskā kastrācija, uzskata iniciatīvas autori. Papildus tam viņi grib panākt, lai Latvijā tiktu izveidots pedofilu reģistrs, kam būtu pieeja arī pašvaldībām par viņu teritorijā dzīvojošajām personām.

Piedāvātās pārmaiņas iespējams īstenot, veicot attiecīgus grozījumus Krimināllikumā, likumā “Par pašvaldībām” un citos normatīvajos aktos, kas regulē Iekšlietu ministrijas rīcībā esošā pedofilu reģistra publisku pieejamību.

Iniciatīvas iesniedzēju ieskatā, palielināsies sabiedrības drošības sajūta par saviem bērniem, tiks novērsti noziedzīgi nodarījumi un vainīgajām personām tiks piespriests taisnīgs sods.

Iniciatīva portālā ievietota pirms 21 dienas. Pirmajās četrās dienās par bargākiem sodiem pedofiliem bija parakstījušies vairāk nekā 500 cilvēku.