Par Augstākās Tiesas priekšsēdētāju virza Ivaru Bičkoviču

Komentāri

Tiesneši šodien lēma par to, kuram būtu jāieņem tieslietu sistēmā ietekmīgais Augstākās tiesas priekšsēdētāja amats. Tam bija pieteikti divi kandidāti – pašreizējais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs un Administratīvo lietu departamenta tiesnesis Andris Guļāns. 

Augstākās tiesas plēnumam lēmuma pieņemšanai vajadzēja nepilnas četras stundas. Abiem kandidātiem no tribīnes nācās skaidrot, kādēļ balsis būtu jāatdod tieši par viņiem. Līdzšinējais priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs bija sagatavojis speciālu atskaiti par paveikto un plānoto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Otrs kandidāts Andris Guļāns aicināja balsot pret stagnāciju.

Debatēs tika runāts par dažādām Temīdas problēmām – sākot garajiem tiesu procesiem un ticību tiesu varai un beidzot ar pašattīrīšanos un maksātnespējas shēmām. Pirms aizklātā balsojuma atmosfēra bija sakāpināta.

Lielo viedokļu dažādību atspoguļoja arī balsojums. 23 balsis vismaz 21 nepieciešamās vietā, – tādu tiesnešu atbalstu pārvēlēšanai otrajam termiņam ieguva Bičkovičs. Par Guļānu balsoja 15 tiesneši. Rezultātā plēnums ierosināja Saeimai par Augstākās tiesas priekšsēdētāju apstiprināt Bičkoviču.

Tikai divas balsis, kas pavēra ceļu uz pārvēlēšanu, Bičkoviču nedara bažīgu. Matemātiskajai skaitļošanai vietas šeit neesot.

Tikmēr Guļāns prognozēja, ka ar minimālu pārsvaru gūtais atbalsts var sarežģīt darbu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl