2 komentāri

Traumatoloģija, ķirurģija un dzemdniecība ir trīs ārstniecības jomas Latvijā, kur ārstu kļūdas konstatē visbiežāk. 

Divu gadu laikā, kopš darbojas Ārstniecības riska fonds, pacienti saņēmuši atlīdzību par ārstēšanas laikā nodarītu kaitējumu veselībai viena miljona eiro apmērā.

Turklāt divas trešdaļas no šogad saņemtajām sūdzībām vēl nav izskatītas.

Divu gadu laikā 61 iesniegumā, kas iesniegts Ārstniecības riska fondā, konstatēts ārstu nodarīts kaitējums veselībai.

80 iesniegumi bija saņemti pērn, bet šogad to skaits trīskāršojies. No 130 izskatītajiem iesniegumiem gandrīz 70 gadījumos nav konstatēti pārkāpumi.

Šogad saņemti 180 iesniegumi, taču lielākā daļa vēl nav izskatīti. Parasti iesnieguma izskatīšana aizņem vidēji pusgadu, bet atsevišķos gadījumos – līdz 12 mēnešiem. Ātri noskaidrot visus apstākļus nav iespējams, stāsta Veselības inspekcijā.

Ārstu biedrībā Ārstniecības riska fonda darbību vērtē pozitīvi, vienīgais atzīstot, ka pacientu iesniegumus nevar izskatīt ātri, jo Veselības inspekcijā trūkst resursu.

Pacienti, kuri ir vērsušies fondā un guvuši pozitīvu lēmumu, divu gadu laikā saņēmuši atlīdzību viena miljona eiro apmērā. Mazākā izmaksātā kompensācija bija gandrīz 1 500 eiro, bet lielākā 100 tūkstoši, šī lieta saistīta ar dzemdībām, bet sīkāka informācija netiek sniegta.

Fonda līdzekļi veidojas no Latvijas ārstniecības iestāžu iemaksām. Pēc ekspertu domām pacientu iesniegumu skaits fondā tuvākajos gados visticamāk pieaugs, jo iedzīvotāji sapratīs, ka no tā patiešām var saņemt kompensāciju par nodarītu kaitējumu veselībai un lai gan lēmums jāgaida vismaz seši mēneši, tas ir ātrāk nekā vērsties tiesā.

TOP komentāri

 • ...
  +2 +2 0

  ...

  Ārsts nav Dievs, bet ja tā nopietni, tad visa medicīna ir pēdējā gadsimta vislielākā kļūda!!! Kā tas nabaga cilvēks negrib saprast, ka bez Dieva ziņas ne mats no viņa galvas nenokrīt!
 • Aldis
  0 0 0

  Aldis

  Tiesi laika sizets.6 decembri Madona atkal tika pastradats varondarbs dzemdibas,kas noveda pie mazula aiziesanas uz citu pasauli.Pati aiziesana gan notika jau Bernu klinika Vienibas gatve Rigaa.Vinu spekos vairs nebija glabt to ko bija sastradajusi Madonas dzemdibu nodalas darbinieki.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl