1 komentārs
Par aicinājumu likvidēt Latvijas neatkarību aizdomās turētajam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis
FOTO: LETA

Drošības policija (DP) pēc aizturēšanas pagājušajā nedēļā piemērojusi ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli kādam Latvijas iedzīvotājam saistībā ar portālā www.avaaz.org veikto parakstu vākšanu par Latvijas iestāšanos Krievijas Federācijā, informē DP.

DP gan neprecizē, kāds drošības līdzeklis piemērots šai personai, kurai tagad arī noteikts aizdomās turētā statuss par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti. Tāpat DP neatklāj šīs personas identitāti un neizpauž, vai tā agrāk nonākusi likumsargu redzeslokā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka pērn martā ASV reģistrētajā tīmekļa vietnē www.avaaz.org tika ievietota petīcija, kuras autors aicināja vākt parakstus par Latvijas iestāšanos Krievijas Federācijā. Pamatojoties uz to, pērn tika sākts kriminālprocess par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti.

DP šogad 25. februārī aizturēja Latvijas iedzīvotāju, kā arī veica kratīšanu piecos objektos, kur tika izņemta datortehnika un elektroniskie datu nesēji.

Izmeklēšanā iegūtā informācija liecina, ka aizturētais ir saistīts arī ar citām pēdējā laikā plašu rezonansi izraisījušām aktivitātēm interneta vidē.

Aizturētā persona tika identificēta, neņemot vērā to, ka savas aktivitātes izvērsa ārpus Latvijas reģistrētā tīmekļa vietnē.

Aicinājums parakstīties par Latvijas pievienošanos Krievijai bija ievietots sabiedrības petīciju portālā “avaaz.org”. Tā autori gan pēdējā rindkopā pauduši, ka šim uzsaukumam nav nekādas nozīmes, un tas vērtējams kā joks. Tomēr petīcija bija aktīva, un kopš pagājušā gada 8. marta tai paudušas atbalstu 6525 personas.

Petīciju portālā ievietojis kāds Maksims no Latvijas, kurš rakstījis, – ja Latvija atkal nokļūs Krievijas sastāvā, tad pavēršoties milzīgas attīstības perspektīvas, kas būšot “daudz lielākas” nekā pašreiz Eiropas Savienībā. Algu, pensiju un pabalstu līmenis kļūs dzīvošanai daudz labvēlīgāks, solījis petīcijas autors.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl