Par aicinājumu iznīcināt Latviju – pusgads aiz restēm

7 komentāri

Par aizpagājušā gada martā internetā ievietoto aicinājumu pievienot Latviju Krievijai tās autoram pienākas pusgadu pavadīt aiz restēm,tā šodien noslēdzoties tiesas debatēm, paziņoja prokurore. Advokāte tikmēr uzstāja, ka tas bijis tikai joks un sods nav nepieciešams.

Maksims Koptelovs petīciju interneta vietnē Avaaz.org ievietoja 2014. gada pavasarī. Tas bija laiks, kad starptautiskās kaislības ap Krimas aneksiju un Krievijas iebrukumu Ukrainā sita augstāko vilni. Petīcijā cilvēki bija aicināti parakstīties par Latvijas pievienošanu Krievijai, un tam atradās 7000 atbalstītāju. Kad pie Koptelova durvīm pieklauvēja Drošības policija, viņš paziņoja, – tas bijis tikai joks.
Vīrietim tomēr tika izvirzīta apsūdzība par publisku aicinājumu likvidēt Latviju. Par to draud līdz pat pieciem gadiem aiz restēm. Tiesāšanās gaitā prokuratūra pieaicināja valodniekus un juristus, kuri apstiprināja – petīcija neesot bijis nekāds joks un tās publicēšana ir likumpārkāpums. Turklāt apsūdzētā īpašumā tika atrasti arī krekli un cepures ar uzrakstu ”Novorosija”, kā Krievijā dēvē separātistu sagrābtos Austrumukrainas apgabalus.
Kaut apsūdzētais iepriekš nav sodīts, prokurore Ilze Līviņa tiesā īpaši akcentēja, – viņš ir jāsoda ar reālu pusgadu ilgu cietumsodu. Ar nosacītu sodīšanu šoreiz būtu par maz.

Prokurore Ilze Līviņa:

Nosacītu sodu mēs varam piemērot tikai tad, ja tiesa ir pārliecināta, ka apsūdzētais turpmāk jaunus likumpārkāpumus neizdarīs. Šajā gadījumā, ievērojot apsūdzētā attieksmi, uzskatu, ka šāda pārliecība nav gūta.

Savukārt aizstāvības argumenti balstījās plašā vārda brīvības jēdziena interpretācijā. Advokāte Ilona Bulgakova tiesas debatēs skaidroja, ka, izveidojot petīciju, Koptelovs tikai paudis savu personisko viedokli. Tas neesot bijis aicinājums iznīcināt Latviju, bet gan tikai domubiedru aptauja. Turklāt petīcija domāta kā joks, un jokot aizliegt taču nevar.

Advokāte Ilona Bulgakova:

Aizstāvamais pauda viedokli. Fakts, ka viņš mēģināja noskaidrot citu personu viedokli konkrētajā jautājumā, vēl neliecina, ka viņš būtu aicinājis likvidēt Latvijas valstisko neatkarību.

Nākamā, visticamāk, pēdējā sēde šajā tiesas procesā ieplānota 25. februārī. Tajā apsūdzētais teiks pēdējo vārdu.

Video

TOP komentāri

 • Fui!
  +5 +5 0

  Fui!

  Pārāk maigs sods. Krievijā par to Putins nosūtītu spaidu darbos uz Sibīriju vai nošautu.
 • bum
  +4 +4 0

  bum

  Kremļa utainais, sēdi klusu un nekvekšķli. Skaties, ka veselību nepauzē...
 • Ilva
  +3 +3 0

  Ilva

  Man tik intresees kaa tiek un tiks soditi begli - izskataas ka tiem ir visuatlautiba. Piem,par nelegalu robezu parkapsanu,par zagsanu ,par izteicieniem,apvainojumiem,nekartibu celajiem ..u.tt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl