Par 95 000 eiro atjaunota Tautas frontes ēka

3 komentāri

Kopš pērn Tautas frontes muzejs apmeklētājiem durvis vēris jaunā statusā, proti, kā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja filiāle, arī pats nams ir ieguvis jaunu elpu. Teju kā noslēgusies muzeja ēkas fasādes, kā arī iekštelpu atjaunošana.

Četrstāvu atjaunotā Tautas frontes ēka ir ieguvums gan muzejniekiem, gan apmeklētājiem. Apmeklētājiem tagad ir iespēja redzēt daudz vairāk, jo izveidotas papildus izstāžu zāles, kas muzeja ekspozīciju ļauj bagātināt.

Tagadējā muzeja vadītāja, kas darbu šeit sāka, kad muzejs ar visu ēku no privātām rokām nonāca valsts pārziņā, atminās, cik bēdā paskatā tas bijis. Šobrīd tas patiesi ieguvis jaunu spozmi.

Kādreizējā Latvijas Tautas frontes biroja ēka 17. gadsimtā bija noliktava, tad kādu laiku dzīvokļu māja. Pēc tam ēka pārtapa par muzeju.
Nams ticis atjaunots teju divus gadus no fasādes un jumta līdz iekštelpām.

Vēl gan jādomā par ēkas pamatu nostiprināšanu, kas savulaik sēdušies, tāpēc māja vizuāli nav perfekta, bet ar savdabīgu arhitektonisku deformāciju-izliekumu, kam gan neesot pamats bažām par drošības apdraudējumu.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl