Par 51 tūkstoti eiro izsolē pārdota Tērvetes skola

0 Komentāru
Par 51 tūkstoti eiro izsolē pārdota Tērvetes skola
FOTO: LETA

Tērvetes skola, kur savulaik skolas gaitas sāka izcilā latviešu rakstniece Anna Brigadere, šodien pārdota izsolē. Samazinoties bērnu skaitam, Tērvetes novada pašvaldība bija spiesta skolu slēgt un ēku pārdot.

Dižkoku ieskautā 19. gadsimtā celtā skolas ēka savus pēdējos audzēkņus pavadīja vēl šovasar. Taču skaudrā mūsdienu realitāte ar dzimstības mazināšanos un cilvēku aizplūšanu uz pilsētām darījusi savu.

Visā Tērvetes novadā skolas vēcuma bērnu skaits samazinājies līdz 320. Uzturēt 4 skolas nav bijis izdevīgi, tādēļ šo, kas atrodas attālāk no apdzīvotām vietām, nolemts pārdot izsolē.

Pašvaldības rīkotajā izsolē skolas ēku par 51 tūkstoti eiro iegādājās Gunārs Salmiņš. Šeit valdošā miera pārņemts, viņš vēsturisko skolas ēku plāno pārveidot par lauku viesnīciņu.

Viena tāda viņam jau ir – Vidzemē, netālu no Krimuldas. Tagad būs otra.

Pievienoto vērtību šai ēkai dot fakts, ka savulaik savas skolas gaitas te sākusi rakstniece Anna Brigadere. Viena no skolas bijušajām vadītājām Ilona Roze stāsta, ka pašvaldībai bijusi doma skolā veidot kaut līdzīgu muzejam, taču arī jaunais īpašnieks solījis, Brigaderes faktoru izmantot apmeklētāju piesaistīšanai.

Skolas ēka tiek pārņemta tajā pašā gadā, kad slēgta, tādējādi nepasliktinot tās stāvokli. Reāli pirmos apmeklētājus gan tā uzņems pēc gadiem trim, kad tiks pabeigts kapitālais remonts.

0 Komentāru