Komentāri

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad Latviju apmeklē būtiski mazāk Krievijas tūristu. Tomēr kopējais ārvalstu ceļotāju skaits nav samazinājies, jo ievērojami palielinājies rietumvalstu tūristu pieplūdums. Tas gan nav mierinājums tirgotājiem, jo eiropieši, salīdzinot ar Krievijas tūristiem, tēriņos ir krietni apdomīgāki un pieticīgāki.

Līdz ar Eiropas un Krievijas sankciju kara sākumu tūrisma nozare prognozēja ievērojamu Krievijas tūristu skaita samazinājumu Latvijā un šobrīd redzams, ka šīs prognozes ir piepildījušās, vienlaikus gan redzams, ka Latviju apmeklē aizvien vairāk rietumeiropiešu. Īpaši liels pieaugums vērojams no Lielbritānijas, Dānijas, Francijas un Vācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tūristu sastāva izmaiņas visjūtamāk skārušas tirgotājus, kas atzīst, ka Krievijas tūristu skaita samazinājums sit viņiem pa kabatu. Rietumnieki esot daudz taupīgāki par krieviem.

Naudas tērēšanas kontekstā kā liels zaudējums restorānu un viesnīcu nozarei iepriekš izskanēja Jaunā Viļņa aiziešana no Jūrmalas. Kūrortpilsēta gan atzīst, ka lielu auditoriju spēj piesaistīt arī citi  pasākumi un tūristu skaits Jūrmalā šogad ir par 4% lielāks nekā pērn.

Ievērojamākais pilsētas viesu pieaugums no RTAB noteiktajām mērķa valstīm vērojams no Lielbritānijas, Dānijas un Francijas. “Analizējot datus par lielāko tūristu skaita pieaugumu no RTAB noteiktajām mērķa valstīm, redzams, ka ievērojamākais pieaugums vērojams no Lielbritānijas – 47,2%, Dānijas – 42,2%, Francijas – 39,4%, Vācijas – 26,2%, Somijas – 20,5% un Itālijas – 18,4%,” datus par tūristiem, kas ierodas galvaspilsētā komentēja Jermoloviča.

Lasi vēl