Par 2,7 miljoniem eiro attīstīs apkārtni ap kalnu Deglava ielā

0 Komentāru
Par 2,7 miljoniem eiro attīstīs apkārtni ap kalnu Deglava ielā
FOTO: LETA ()

Turpmākajos gados mainīsies Rīgas mikrorajona Purvciema vide un ainava. Jau tagad bijušās izgāztuves vietā uzslējies kalns, bet pēc četriem gadiem tas tiks aprīkots kā oficiāla slēpošanas vieta. Līdzās tam būs labiekārtota arī teritorija – apkaimes iedzīvotājiem būs pieejams plašs un moderns sporta un atpūtas komplekss. Rīdziniekiem tas izmaksās gandrīz trīs miljonus eiro.

Mākslīgais kalns Purvciemā ierīkots bijušās izgāztuves vietā. Rekultivācija jeb ainavas atjaunošana bija pabeigta rudenī un šoziem naskākie iedzīvotāji jau iemēģināja ziemas priekus. Tam tas kalpos arī nākotnē – šeit ierīkos slēpošanas trases. Tas gan varēs notikt pēc četriem gadiem, kad kalns būs nosēdies. Lai gan tautā šo kalnu pazīst kā Ušakova kepku, līdz nākamajai sezonai kalnam jāpiešķir jauns nosaukums.

Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs

Patīk, nepatīk, bet nosaukums ”Ušakova kepka” oficiāli topogrāfijā nevar parādīties. Ja Purvciema iedzīvotāji to turpinās saukt par Ušakova kepku, protams, es būšu lepns. Es to neslēpšu.

Izskatīti vairāki varianti, piemēram, Purvkalns, Deglavkalns, Dreiliņkalns, vai arī nosaukums varētu būt saistīts ar vēsturiskām saknēm, piemēram, 19.gs. beigās šajā vietā uzturējās ormaņi.

Līdz ar kalna ierīkošanu, labiekārtota arī blakus esošās 84.vidusskolas teritorija. Gandrīz 6 hektāru platībā jau tiek iekārtots pilsētniekiem pieejams sporta un atpūtas parks. Te būs gan rotaļlaukumi, gan skrejceļi, gan hokeja un basketbola laukumi. Tas viss izmaksās 2,7 miljonus eiro.

Oļegs Burovs, RD Īpašuma departamenta direktors

Viss ir no pašvaldības budžeta, aizņēmumiem. ES neapmaksā šādus projektus. Celtnieki mums apsolīja visu pabeigt līdz 15.oktobrim.

Projekta pasūtītāji arī vēlas, lai šajā vietā būtu iespējams baudīt mākslu, tāpēc uzrunāti mākslinieki par iespējamiem variantiem.

Aigars Bikše, mākslinieks

Māksla ir tā, kas komunicē pasaules uztveri. Tie būtu kādi 3 maināmi objekti, kas vienreiz gadā tiktu uzstādīti, un tad atkal mainīti. Tie būtu gan mūsu pašu mākslinieki, gan starptautiski. Es strādāju ar tēlniecības kvadriennāli, ir izveidojies liels mākslinieku kontaktu lauks un mēs atlasītu, kas strādā ar tāda mēroga vides objektiem.

Savs mākslas darbs tikšot arī 84.vidusskolai. Iedvesmojoties no Spānijas Valensijas parkā guļošā Gulivera, pie skolas sliekšņa varētu būt skulptūra ”Guļošais teicamnieks”.

Video

0 Komentāru