Par 20 miljoniem veidos apmaksātas prakses vietas Latvijas arodskolas audzēkņiem

Komentāri

Tuvāko septiņu gadu laikā Latvijas arodskolu audzēkņiem radītu, apmaksātu prakses vietu nodrošināšanā ieguldīs iespaidīgu summu – 20 miljonus eiro.

Naudu tērēs audzēkņu specapģērba, drošības inventāra iegādei, algām, kā arī darba audzinātāju algošanai. Kā iespējamie sadarbības partneri minēta Valmieras stiklšķiedra un citi industriālie uzņēmumi, darba pieredzi vēl skolas laikā varēs gūt arī pavāri un citu profesionālo arodu apguvēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vācijā un citās Eiropas valstīs arodskolnieki reālu darba pieredzi jeb praksi iegūst jau gadu desmitiem, un sistēma strādā – jaunietim ir iespēja nopelnīt, mācīties praktiskas zinības, arī uzņēmējiem papildus darba rokas ir atvieglojums, un iespēja apmācīt un iegūt jaunus nozares ekspertus.

Latvijā šādu projektu sāks ieviest no nākamā gada. Ne visi var būt izcili programmētāji, juristi, vai ekonomisti, un šādā veidā valsts centīsies ieinteresēt jauniešus praktisku zinību apguvē. Līdz šim prakses vietas valstiskā līmenī nav nodrošinātas, bet iespēja stažēties pastāv. Lielākais izaicinājums esot iegūt darba devēja uzticību.

Budžets ir iespaidīgs – 20 miljoni. Tiesa gan, summa sadalāma uz 7 gadiem, un ap 20 000 skolēnu. Par savu darbu skolnieki saņems atalgojumu. Kādu – pagaidām vēl nav zināms.

Valsts sola arodskolu audzēkņus apmaksātās prakses laikā nodrošināt ar visu nepieciešamo, lai tie pieredzi varētu gūt droši un profesionāli.

Daļu finansējuma piešķirs arī uzņēmējiem, lai tie algotu darba audzinātājus, kuri būs atbildīgi par jauniešiem, viņu drošību un prakses efektivitāti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl