Par 13. Saeimas priekšsēdētājas biedri ievēlēta Beitnere-Le Galla

4 komentāri
Par 13. Saeimas priekšsēdētājas biedri ievēlēta Beitnere-Le Galla
EDIJS PĀLENS, LETA

Par 13.Saeimas priekšsēdētājas biedri otrdien ievēlēta Jaunās konservatīvās partijas deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Uz priekšsēdētājas biedra amatu kandidēja arī Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Gundars Daudze, bet viņš saņēma mazāku atbalstu, tāpēc netika ievēlēts. Par Beitneri-Le Gallu nobalsoja 65 deputāti, bet par Daudzi – 34.

Beitnere-Le Galla 2017.gada jūnijā tika ievēlēta Jūrmalas domē no partijas “Tev, Jūrmalai” saraksta. Savukārt šogad oktobrī viņa tika ievēlēta 13.Saeimā. Politiķei ir maģistra grāds vēsturē un doktora grāds socioloģijā.

Beitnere-Le Galla kandidēja arī uz Saeimas priekšsēdētājas amatu, bet vairākuma atbalstu guva iepriekšējā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Kopumā Saeimas Prezidijā darbojas divi priekšsēdētāja biedri, un Beitnere-Le Galla ievēlēta pirmajā no šiem amatiem. Vēl gaidāmas otrā biedra vēlēšanas.

Iepriekš “KPV LV” paudusi, ka darbam Prezidijā virzīs arī Artusu Kaimiņu. Neoficiāli tiek pieļauts, ka priekšsēdētāja biedra amata kandidātu izvirzīs arī “Jaunā Vienotība”, tomēr tās politiķi norāda, ka frakcija vēl lems par šo jautājumu.

Kā ziņots, šodien notiek 13.Saeimas pirmā sēde, kurā plānots ievēlēt Saeimas Prezidiju.

4 komentāri