Papildu finansējumu zinātnei pašlaik nesola

Komentāri
Papildu finansējumu zinātnei pašlaik nesola
FOTO: LETA

 Šodien, 13.augustā pēc Latvijas Pētniecības un inovācijas stratēģiskās padomes sēdes Ministru prezidente Laimdota Straujuma norādīja, ka pašlaik papildu finansējumu zinātnei solīt nevar. 

“Visi, protams, saprot, ka finansējums šai nozarei ir mazs. Tomēr pagaidām neko solīt nevar – nākamā gada budžetu skatīs jaunā valdība. Tad arī spriedīs par iespējām palielināt vai nepalielināt finansējumu zinātnei,” norādīja Straujuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Straujuma atzina, ka Izglītības un zinātnes ministrija jaunās politikas iniciatīvās pieprasīs 45 miljonus eiro augstākajai izglītībai un zinātnei, tomēr uzsvēra, ka naudu prasīs arī citas ministrijas.

Par galvenajām prioritātēm 2015.gada budžetā Straujuma nosauca aizsardzības un veselības nozari, kur finansējuma līmenis ir krietni zemāks nekā vidēji Eiropā.

Nākamā prioritāte ir izglītība un zinātne, tomēr situācija šajā nozarē uz Eiropas fona, pēc Straujumas vārdiem, ir labāka nekā iepriekšminētajās nozarēs.

Pašlaik nevar pateikt, ka nākamā gada budžetā zinātnieki saņems pieprasīto finansējuma palielinājumu. Visi vēlējumi tiks nodoti jaunajai valdībai, kas veidos budžetu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl