Panikai nav pamata: Latvijā pārtikas rezerves ir lielākas, nekā spēj pārdot

7 komentāri
Panikai nav pamata: Latvijā pārtikas rezerves ir lielākas, nekā spēj pārdot
ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Zemkopības ministrija šodien, 13. martā, preses konferencē informē par pārtikas nepārtrauktu pieejamību valstī.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure paziņoja: “Mūsu ražotāju jauda ir lielāka, nekā cilvēki parasti spējīgi nopirkt, un nav nekāda pamata panikai. Produkti veikalos būs, kā ierasts.”

AS “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils informēja, ka “”Dobeles dzirnavnieks” strādā pastiprinātā režīmā ar simtprocentīgu jaudu, mums ir četras reizes lielākas rezerves, nekā parasti pārdodam Latvijā, nekā Latvijā spēj apēst. Ja vajadzīgs, tad varam arī eksportu mazināt, bet uztraukumam nav pamata. Varu apliecināt, ka “Dobeles dzirnavnieks” necels cenas, neiedzīvosimies uz šo situāciju.”

Veikala “Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Vanags: “Mēs esam apsolījuši, ka cenas netiks paceltas, vienmēr ir alternatīvi piegādātāji. Vanags arī informēja, ka “Maxima Latvija” aicina samazināt PVN pārtikai, lai cilvēkiem, kuri nespēs strādāt vai kļūs par bezdarbniekiem, būtu vieglāk iegādāties pārtiku.”

Jau vēstīts, ka saistībā “Covid-19” vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu. Ārkārtējā situācija būs spēkā līdz šā gada 14.aprīlim.

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 18.00 un 20.oo