Komentāri
Paņem kredītu un iekļūsti parādu verdzībā, tā dēvē saistības ar ātro kredītu iestādēm
FOTO: LETA

Paņem kredītu un iekļūsti parādu verdzībā – tāds ir viens no viedokļiem par tā dēvētajiem ātrajiem kredītiem.
Pretinieki saka – valsts iejaukšanās uzņēmējdarbībā ir bīstama. Šodien Saeimā pieņems izšķirošo lēmumu par strīdīgi vērtētajiem ierobežojumiem ātrajiem kredītiem.

Šobrīd vairāk nekā piektā daļa kredītņēmēju kavē aizdevuma atmaksu vairāk nekā 3 mēnešus un teju puse ātro kredītu tiek pagarināti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grozījumu aizstāvji uzskata, ka jaunais regulējums novērsīs situāciju, kad ātro kredītņēmēju parādsaistības “astronomiski” izaug no simts līdz tūkstoš eiro un cilvēki kļūst par parāda vergiem.

Grozījumi paredz noteikt griestus komisijas maksām; liegt ar kredītu saistītajiem izdevumiem pārsniegt paša aizdevuma summu un ierobežot nokavējuma procentu apmēru.

Tāpat plānots aizliegt kredītu izsniegšanu naktīs. Idejas pretinieki uzskata, ka ar šiem grozījumiem problēmas risinātas netiks

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl