Pameta visu iesākto ASV, lai atgrieztos Latvijā – Vinetas stāsts par viņas īsto laimes zemi

2 komentāri
Pameta visu iesākto ASV, lai atgrieztos Latvijā – Vinetas stāsts par viņas īsto laimes zemi
Foto: Ekrānuzņēmums

Bieži dzirdam par to, kā tautieši dodas labākas dzīves meklējumos uz ārvalstīm, bet “900 sekundēm” ir stāsts par latvieti Vinetu, kura pameta nodrošinātu dzīvi, pašas radītu biznesu, lai ar visu iedzīvi, bērniem un vīru no ASV pārceltos uz dzīvi Latvijā.

Vineta pirmoreiz uz Ameriku devās 2000. gadā kā studente –  ar mērķi nopelnīt. Jau toreiz satika savu nu jau vīru un bērnu tēvu Džastinu, kurš tolaik dienēja armijā. Par spīti tam, ka Vinetas vīrs ir amerikānis, pāris kāzas svinēja Latvijā. Vineta stāsta, ka Latvijā ir viņas dvēsele un visas prombūtnes laikā dzimtene pietrūkusi.

“Mēs jau pirms kāzām bijām domājuši ar vīru pārcelties uz Latviju vai uz Eiropu, tā ka viņš jau bija te pietiekami pabijis, tad zināja, kas būs. Nekad jau nevar izdomāt, kad tas īstais brīdis, bet bija tā, ka man tur savu draugu latviešu nebija un ģimene visa šeit. Kamēr bērnu nebija, tad bija diezgan grūti, kad liekas tu tāds svešinieks vien esi. Krājās, krājās un gribējās mājās,” viņa saka.

Vineta stāsta, – kļūdās tie, kas domā, ka Amerika ir laimes zeme. Viņai palīdzējis tas, ka nekad nav baidījusies no darba – tāpēc tur darījusi ne tos vieglākos darbus, lai sasniegtu savu mērķi: “Sākumā strādāju fabrikās, kas nebija tas pats jaukākais darbs, bet iztika bija jāpelna, un tad es nolēmu, ka es gribu par masieri mācīties, tad es izmācījos un tad atvēru savu biznesu.”

Vaicāta, vai nebija grūti pieņemt lēmumu – pamest visu un sākt pilnīgi jaunu dzīvi Latvijā, Vineta nevilcinoties atbild, – bija šaubas par to, kā būs, bet dvēsele “vilka” stiprāk.

“Īpaši mans bizness, man bija ļoti daudz klientu, nekad nebija jādomā, ka būs kāda diena bez darba. Bija tā doma, kā nu būs, vai tiešām te būs darbs un viss, bet dvēsele vilka stiprāk. Es domāju, ka būs labi – sākums kā jau visiem, nevienam jau nav viegli sākumā. Gribēju, lai bērni mācās par Latviju, tādēļ mēs vienmēr arī mēģinājām braukt, lai bērni redz savus vecvecākus un mācās latviešu valodu,” stāsta Vineta.

Ģimene pārcēlās uz dzīvi Madonā pirms pieciem mēnešiem un vēl tikai iejūtas šejienes sadzīvē. Vineta Madonā līdzīgi kā ASV atvērusi savu masāžas kabinetu un turpinās iesākto. Abi bērni, meita Adriana mācās 2. klasē, bet dēls Gevins – Madonas pilsētas vidusskolas 4. klasē. Mamma saka, – par spīti tam, ka viņiem mācības iepriekš notika angliski, latviešu valodu bērni apgūst ļoti ātri. Runāt latviski mācās arī Vinetas vīrs Džastins.

Džastins ir atvaļināts ASV armijas karavīrs, kurš kā desanta reindžers, seržants dienējis gan Irākā, gan Afganistānā. Tagad viņš ne tikai daudz lasa, bet arī raksta grāmatas. “Es biju speciālo operāciju karavīrs Afganistānā un Irākā. Tur es biju drošības komandieris. Tie bija ļoti grūti laiki. Mēs izremontējām šķūni. Tur es ierīkoju sev ofisu, un tagad es strādāju pie grāmatu rakstīšanas. Šobrīd rakstu izdzīvošanas rokasgrāmatu,” saka Džastins.

Viņš izrāda savu kabinetu, grāmatu plauktā stāv simtiem no ASV atvestās grāmatas, bet sienas rotā fotogrāfijas no armijas laikiem. Vaicāts, vai viņam nepietrūkst dzimtenes, Džastins saka, – Latvija man patīk, un tas ir labākais bērniem un Vinetai.

“Latvija ir lieliska. Šī ir maza valsts, bet neticami dažāda. Es mīlu Latvijas ēdienu, veselīgo dzīvesveidu, vienkāršību, kas nav Amerikā. Šeit ir daudz veselīgāks dzīvesveids. Ir grūti tas, ka pietrūkst ģimenes un draugu, ir dažas lietas, kā man pietrūkst. Bet man patīk piedzīvojumi un nepatīk garlaicība. Ir patīkami mainīt kaut ko savā dzīvē un sagriezt kājām gaisā.”

2 komentāri