Pamestā ēkā Rīgā, kur patvērumu rod narkomāni un klaidoņi, izcēlies plašs ugunsgrēks

1 komentārs
Pamestā ēkā Rīgā, kur patvērumu rod narkomāni un klaidoņi, izcēlies plašs ugunsgrēks
EKRĀNUZŅĒNUMS

Rīgas pašvaldība vienmēr cītīgi uzmana graustu īpašniekus, sūtot aicinājumus novērst draudus apkārtējiem un ēkas iekonservēt. Tomēr pilsētas saimnieki arī paši nav bez grēka un arī viņu saimniecībā ir pa kādam graustam, kas būtu jānojauc vai jānorobežo.

Rīgā, Valmieras ielā 24, jau gadiem ilgi stāv pašvaldības grausts, kurā, sākoties apkures sezonai, sev patvērumu rod narkomāni un klaidoņi ar alkohola atkarību. Svētdien plkst. 17.00 pievakarē ēkas augšstāvā izcēlās ugunsgrēks, un, visticamāk, to arī izraisīja kāds no bezpajumtniekiem. Liesmas, iespējams, sākotnēji iemetušās bēniņos esošajā dīvānā. Tajā kāds varbūt uzsmēķējis vai karotē ar atklātu liesmu sildījis heroīna devu.

“Narkomāni, jaunieši, kas te skraida no turienes, viņi te staigāja, visu sita un dauzīja. Es uz viņiem rājos, bet kāda jēga. (DP: Un viņi tur lien?) Jā, visas durvis, logus izsituši. (DP: Tātad tur neviens nedzīvo?) Visi ir aizgājuši, nepaspēja tikai mantas savākt. Lūk, tur mantas, kas vēl nav savāktas,” stāsta vietējā iedzīvotāja Nadežda.

Apkārtējie par namu un tā kontingentu vairākkārt ziņojuši policijai, taču viss bez izmaiņām. Arī ugunsdzēsēji te iepriekš ir bijuši, bet šoreiz dedzis īpaši spēcīgi.

Divstāvu koka ēkā ierašanās brīdī bija redzami dūmi, un, kad apakšvienība jau iekļuva ēkā, konstatēja, ka ir degšana starpstāvu pārsegumos un bēniņos. Rezultātā tika izsludināts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, tad attiecīgi tika piesaistīta vēl papildu tehnika.

“Bija informācija, ka tur dzīvo arī kaut kādi iemītnieki bez konkrētas dzīvesvietas, adreses, tātad bezpajumtnieki. Tātad kopējā degšanas platība bija sešdesmit kvadrātmetri,” atklāj VUGD 3. daļas komandieris Krišjānis Mincenbergs.

Cilvēki nelaimes gadījumā necieta, taču, lai ugunsdzēsējiem un policijai būtu retāk jābrauc uz šo adresi, pašvaldībai reizi par visām reizēm ir jāparūpējas, lai nepiederošām personām iekļūšana ēkā nebūtu iespējama.