Pamazām, bet jūtami sākusies neoficiālā pašvaldību vēlēšanu kampaņa, pauž eksperti

Pievienot komentāru
Pamazām, bet jūtami sākusies neoficiālā pašvaldību vēlēšanu kampaņa, pauž eksperti
FOTO: LETA

Pamazām, bet jūtami sākusies neoficiālā pašvaldību vēlēšanu kampaņa, tā atzīst TV3 Ziņu aptaujātie eksperti. Rīgas domes vadība arvien biežāk sastopama dažādos publicitātes pasākumos, savukārt internetā arvien manāmāk uzstājas tās kritiķi.

Šodien Nils Ušakovs fotogrāfu un televīzijas kameru ielenkumā devās aplūkot kārtējo Rīgas domes labo darbu. Šoreiz – kā notiek remontdarbi divu pilsētas skolu ēdamzālēs. 40. un 22. vidusskolā ēdnīcas jāremontē, jo no šā mācību gada visiem galvaspilsētas skolēniem līdz devītajai klasei pienāksies brīvpusdienas, un bez remonta ēdnīcas netiktu galā ar jauno ēdāju pieplūdumu. Tas, ka šis mācību gads noslēgsies līdz ar pašvaldību vēlēšanām, ir sakritība. Tā uzstāj pats Ušakovs.

Politikas komentētājs Māris Zanders atzīst, ka politiķu centieni kādu sasniegumu izmantot popularitātes celšanai, ir visā pasaulē ierasta prakse.

Tas ir diezgan riskanti, jo bieži vien šie būvprojekti ir slikti uztaisīti. Un līdz ar to tie cilvēkiem vairāk var izsaukt niknumu nekā dziļas pateicības jūtas. Piemēram, es varu iedomāties, ka Ušakova kungs bija domājis, ka visi lielie Baronielas remontdarbi viņam būs nepārprotams bonuss. Bet vai gluži tā domā pilsētas iedzīvotāji, neesmu pārliecināts.

Vienlaikus dome arvien aktīvāk darbojas internetā – šogad komunikācijai ar sabiedrību atvēlēti aptuveni 670 000 eiro. Par to pašvaldība izpelnījusies Latvijas Žurnālistu asociācijas kritiku. Iemesls – pilsētas interneta portālā parādījusies informācija, kam ar pašvaldības darbu nav nekā kopēja. Piemēram, instrukcijas kā pagatavot zemeņu ievārījumu vai uzjaukt kokteiļus.

Tuvojoties vēlēšanām, nesnauž arī domes kritiķi. Piemēram, zem segvārda ”Rīgas mēris” izveidoti konti vairākos sociālajos tīklos, kuru uzturētāji aktīvi dalās ar humora formā ietērptu domes vadības kritiku. Dažos aktīvas darbības mēnešos, piemēram, Facebook lapas sekotāju skaits sasniedzis jau gandrīz trīsarpus tūkstošus.

Lapas uzturētāji TV3 Ziņām gan apgalvoja, ka neesot saistīti ne ar kādu konkrētu politisko spēku – viņus vienojot nepatika pret Rīgas mēru.

Video