Pamatīgam remontam gatavojas Rīgas VEF kultūras pils

Komentāri
Pamatīgam remontam gatavojas Rīgas VEF kultūras pils
FOTO: LETA

No šā gada rudens uz jaunu mājvietu būs jāpārceļas Rīgas VEF kultūras pils kolektīviem. Piesaistot Eiropas naudu, plānots īstenot vērienīgu ēkas renovāciju. Kopējās projekta izmaksas tiek lēstas 13 miljonu eiro apmērā. Remontu plānots pabeigt pēc 2 gadiem.

VEF Kultūras pils 1. martā svinēja 55 gadu jubileju, savukārt kopš tās būvniecības sākšanas pagājuši jau 60 gadi. Kopš pils atklāšanas tajā ne reizi nav bijis kapitālais remonts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iestādes vadītāja stāsta, ka kritiskā stāvoklī ir ļoti daudzi ēkas mezgli, sākot jau ar jumtu.

Pērn rudenī Rīgas dome pieņēma lēmumu pils remontu beidzot sākt, tam piesaistot arī Eiropas naudu. No kopējām 13 miljonu eiro izmaksām, Eiropas fondi segtu pusi. Tiesa gan vēl jāsagaida, kad valdība akceptēs jaunā plānošanas perioda fondu apguves kārtību.

VEF pils paspārnē darbojas kopumā 45 kolektīvi. Tiem, kam mēģinājuma telpas atrodas pašā pilī,   maijā būs jāpārceļas. Pilnīgas skaidrības, kur tos izmitinās, gan pagaidām nav.

Jāpiebilst, ka VEF kultūras pils iekļauta aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tāpēc ēkas renovācijas laikā plānots saglabāt un restaurēt visus tās oriģinālos elementus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl