Palmu eļļa, kas tiek izmantota bērnu produktu ražošanā negatīvi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu

8 komentāri

Ja runa ir par bērniem, tad mēs noteikti visam pievēršam lielāku uzmanību. Mēs paši varam ēst visādus dranķus, bet bērniem jādod pats labākais un veselīgākais. Tāpēc saprotama kādas māmiņas reakcija, kad viņa pārlasījusi sastāvu maisījumam, ko ēd viņas mazulis. Viņa raksta.

”Labdien,vai jūs varētu painteresēties un noskaidrot, cik tas ir normāli, ka zīdaiņu piena maisījuma sastāvā ir palmu eļļa? Konkrēti, Aptamil Pronutra. Zināms, ka daudzās valstīs šo vielu ir aizliegts pievienot pārtikai, tad vai tiešām zīdaiņu maisījumā tas ir pieļaujams,” savā vēstulē raksta Bez Tabu skatītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Internetā meklējot informāciju par vārdu savienojamu – palmu eļļa, tik tiešām var salasīties visādus šausmu stāstus. Tāpēc TV3 raidījums Bez Tabu dodas skaidrot skaidrot, cik īsti tā ir kaitīga, un vai šajos piena maisījumos tik tiešām tā ir pievienota.

Diemžēl sazināties ar Aptamil bērnu produktu ražotāju Bez Tabu komandai neizdevās.

Lielveikalos pieejamo bērnu produktu sastāvā tik tiešām ir atrodama palmu eļļa, taču tā atrodama arī citos produktos, piemēram, vairākos konditorejas izstrādājumos.

Uztura speciāliste norāda, ka palmu eļļas pielietojums ir ļoti plašs, tā tiek pievienota dažādos kosmētikas līdzekļos un pat biodegvielā.

”Tā ir augu izcelsmes taukviela, kas satur daudz piesātinātos taukus. Piesātinātie tauki ir tie, par kuriem mēs domājam, kā uzturā ne tik ļoti vēlamajiem. Palmu eļļa negatīvi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu,” norāda uztura speciāliste Inese Siksna.

Pārtikas ražotājiem ir izdevīgi izmantot palmu eļļu, jo tā ir viena no lētākajām sastāvdaļām.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

 • sandra
 • berry
  0 0 0

  berry

  Ne vienmēr tas pieniņš ir ko dot.
  Es dēliņu baroju 15 mēnešus ar krūti, bet meitiņu izdevās tikai 3 nedēļas, jo pieniņš vnk sāka pazust.
 • Tuta
  0 0 0

  Tuta

  Gribas reàli sadot par śàdu komentàru..
  Doooh, ja (!!!) ir piens, tad, protams, ka dod savu..

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl