Palīgā sauciens! Austra dzīvības glābšanai lūdz ziedot naudu

2 komentāri

Jau atkal diemžēl nākas vēstīt par bezpalīdzīgu stāvokli, kādā nonācis jauns cilvēks, jo valsts neapmaksā viņa ārstēšanos. 25 gadus vecā Austra Augusta dzīvības glābšanai ir nepieciešama aknu transplantācija, taču Latvijā to neveic un neapmaksā. Lai operāciju varētu veikt Tartu klīnikā, Austrim vajag lielu naudu – 40 tūkstošus eiro. Puiša ģimenei nekas cits neatliek kā vērsties pie Latvijas iedzīvotājiem un lūgt ziedojumus.

Lai nenomirtu, vajadzīga jauna akna

Austris par savu neārstējamo slimību uzzināja nejauši, pirms astoņiem gadiem. Vidusskolā, kādas slimas klasesbiedrenes dēļ visiem bijis jānodod asinsanalīzes, tad arī atklājās, ka puiša aknās ir augsti iekaisuma rādītāji. Izstaigājis neskaitāmus ārstu kabinetus līdz beidzot mediķi secinājuši, ka Austrim aknās ir hroniski žults vadu sašaurinājumi, tas nozīmē – žults no orgāna neattek un bojājas. Pārcietis vairākas operācijas, taču ārstu konsīlija lēmums ir vienbalsīgs – lai dzīvotu, puisim vajadzīga jauna akna.

Austris
Situācijai attīstoties bija brīži, kad bija labi, bija brīži, kad bija sliktāk. Reanimācijā nācās pavadīt laiku. Pakāpeniski dakteri arvien vairāk uzstāja uz to, ka būs nepieciešama aknu transplantācija.

Pusgada laikā Austra ģimene vairākas reizes piedzīvojusi, ko nozīmē, kad valsts vazā aiz deguna.

Bēdīgi, ka valsts melo

Sākotnēji Ministru kabineta noteikumi paredzēja aknu transplantācijas veikt no šā gada jūlija, tad šo termiņu pārcēla uz 2017.gada janvāri, taču tagad ir skaidri zināms, ka valsts naudu šādām operācijām neatvēlēs vēl vismaz gadu. Veselības ministre Anda Čakša jau iepriekš norādījusi, ka valstij neesot naudas šādām operācijām.

Austris
Dzīvē es esmu optimists, visu šo laiku, ko esmu saskāries ar šo slimību, joprojām guļu mierīgi pa nakti. Taču ir bēdīgi, ka tiek melots – ”tagad mēs dodam, bet pēc tam, ai, nē, mēs tomēr nedodam.” Nu tad pasakiet uzreiz, ka nav!

Igauņu mediķi gatavi palīdzēt

Austra ģimene pēc palīdzības vērsusies Tartu klīnikā, tās ārsti ir gatavi puisim veikt aknu pārstādīšanu.

Ilze
Austra mamma
Ir cerīgs skats uz to, ka šī operācija varētu būt veiksmīga un tai varētu sekot labs pēcoperācijas atveseļošanās periods, jo Austris nav fiziski novājināts. Un to nedrīkst pieļaut, ārsti saka, ka to nedrīkst pieļaut, tāpēc mēs nedrīkstam vilkt garumā. Mums nav uz ko gaidīt, gaidot mēs varam sagaidīt tikai trīs saujas smiltis.


Austris visu augustu pavadījis slimnīcā, jo slimība ik pa brīdim progresē.

Austris
Tad, kad situācija kļūst nopietnāka, tad ir nogurums, ir arī nieze, tas ir saistīts ar žulti. Šobrīd tas nav tik izteikti, bet ir arī dzelte, citreiz esmu tik dzeltens, ka cilvēki atskatās uz ielas, kad tu ej garām.

Lai Austris tiktu gaidīšanas rindā uz operāciju, nepieciešami 40 tūkstoši eiro. Ziedot.lv sākta ziedojumu vākšana puiša dzīvības glābšanai. Ģimenei šādas naudas nav un viņi lūdz līdzcilvēku palīdzību.

Ilze
Pat visu pārdodot, mēs to nevarētu atļauties apmaksāt. Nu nav variantu. Nav variantu.

Austris
Es pateicos Dievam par ikvienu atvērto sirdi un dvēseli, kas ir sadzirdējuši šo saucienu pēc palīdzības. Un lai Dievs dod, ka ikvienam no viņiem tiek atmaksāts.

Spēku dod paļāvība uz Dievu

Austra jaunā aizraušanās ir fotografēšana, rādot uzņemtās bildes, puisis stāsta, ka patiesībā viņa kvēlākā vēlēšanās ir atkal sportot, pirms gada viņš pat pieveica pusmaratonu. Taču šobrīd puisis ļoti ātri nogurst un par aktīvu dzīves veidu nevar būt ne runas.

Austris
Es nevaru noliegt to, ka es neesmu nokāris degunu. Ir arī tā, ka tu slimnīcā pavadi tik daudz laika, ka viss ir līdz apnikumam un neko vairs negribas. Kas man palīdz? Es ticu Dievam un tā ir mana vislielākā paļāvība. Neatkarīgi no tā, kad un kur beigsies mana dzīve… Es paļaujos uz viņu un tas ir tas, kas dod spēku.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl