17 komentāri

Palielināt nodokļus visbagātākajiem un samazināt nodokļu nastu mazo algu saņēmējiem – par šādu iedzīvotāju iniciatīvu šodien diskutēs Saeimas Mandātu komisijā. Uz sēdi šodien aicināti darba devēju un arodbiedrību pārstāvji.

Aicinājums valdībai un Saeimai ieviest progresīvu nodokļu sistēmu portālā ”manabalss.lv” tika ievietots jau 2011. gada augustā. Bet pērn novembrī tā sasniedza vajadzīgo parakstu skaitu, lai nonāktu parlamenta dienaskārtībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā uzskata iniciatīvas iesniedzēji, nevienlīdzība Latvijā ir sasniegusi civilizētā sabiedrībā nepieņemamu līmeni, savukārt progresīva nodokļu sistēma palīdzētu veidoties vidusslānim.

Valdība un Saeima tiek aicināta pieņemt nodokļu politikas pamatnostādnes, paredzot, ka ar Džini koeficientu mērītā materiālā nevienlīdzība piecu gadu laikā Latvijā jāsamazina līdz Eiropas Savienības (ES) vidējam līmenim. Jaunākie dati liecina, ka Latvijā šī koeficienta vērtība bija sestā augstākā Eiropā. Apspriežot šo iniciatīvu, Finanšu ministrija ļāvusi noprast, ka būtu gatava iet uz lielāku progresivitāti.

TOP komentāri

 • Rudīte Koroļkova
  +11 +11 0

  Rudīte Koroļkova

  Tad jau viņiem pašiem arī būs jāmaksā lielāki nodokļi. Domāju, ka to viņi savā mūžā nepieļaus, ne jau velti speras pretī, tikai dzirdot vien par progresīvo nodokli!
 • Silva
 • ASĀ NĀTRE
  +7 +7 0

  ASĀ NĀTRE

  Tas būtu tikai taisnīgi.... Bet, zinot, KAS tur sēž un lemj likumus, būtu tikpat kā gaidīt komunismu..... D..D..D..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl