Palielinās pieprasījums pēc luksusa numuriem viesnīcās. Kādas slavenības Latvijā tādos apmetušās?

1 komentārs

Divi tūkstoši eiro – tik daudz gatavi maksāt ne tikai tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji par vienu nakti luksusa numuros Latvijas viesnīcās. Pēdējos divos gados interese par šādiem numuriem pieaug.

Kādus ekskluzīvus pakalpojumus saņem šādu numuru viesi un kādas slavenības apmetušās tajos?

Izsmalcinātas mēbeles, džakuzi, kamīns, terase un pat atsevišķs lifts – šie ir tikai daži no īpašajiem piedāvājumiem, ko viesnīcas sniedz lukss numuru iemītniekiem.

Foto

Jānis Pinnis, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidenta p.i.

Viens no kritērijiem, protams, ir platība. Tas, ka viņā vairākas istabas, ka tur ir pieņemšanas telpas, var atsevišķi izvietot guļamistabas, iespējams, pat vairākas vannas istabas. Un, protams, izmantotie materiāli. Tas ir arī noteikti, ka viņā ienākot ir šī sajūta, ka ir ienākts gandrīz vai ļoti lepnā dizaina salonā, kurā tiešām viss ir pārdomāts no A līdz Z.

Pēdējā laikā Latvijā palielinās pieprasījums pēc paaugstināta komforta apartamentiem, turklāt tajos arvien biežāk paliek ne tikai slavenības, bet arī tūristi bez tādas spozmes atpazīstamības ziņā.

Jānis Pinnis, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidenta p.i.

Arī tūristi sāk izvēlēties šādus luksus jeb paaugstinātā komforta līmeņa numurus, kuros tīri ziņkārības pēc, lai saprastu, kas tas tāds ir, ko tur sagaidīt. To diktē arī mūsdienu dārgais laiks, jo ja mēs paskatāmies mūsdienās cilvēks strādā gadu, lai saņemtu divas nedēļas atvaļinājuma, līdz ar to mēs varam iedomāties, cik šīs divas nedēļas šim cilvēkam ir finansiāli dārgas.

Latvijas viesnīcu luksusa istabu cenas variējas no 300 eiro līdz pat diviem tūkstošiem eiro par diennakti. Augstāko cenu līdere ir Jūrmala, kur lētākais luksusa numurs maksā vairāk par 400 eiro. Tradicionāli viesnīcu cenu līmenis ir atkarīgs no sezonas: no maija līdz oktobrim, kā arī decembrī cenas ir augstākas. Salīdzinājumā ar parastajiem numuriem, atšķiras ne tikai cena, bet arī viesnīcā pavadīto nakšu skaits.

Līga Bareika, “Old City Boutique hotel” viesu uzņemšanas nodaļas vadītāja

Vidēji parastajā numurā uzturas 2-3 naktis, šeit 1-2 naktis, vairāk uzturas biznesa cilvēki. Noteikti luksusa klases numurs vairāk piesaista ārzemju mērķauditoriju, tomēr pēdējos gados arī vietējie sāk arvien vairāk rezervēt, tomēr rezervācijas ir spontānas, pēdējā brīža rezervācijas.

Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, Latvijas luksusa numuru cena ir zemāka, kas arī izskaidro to, ka daudzi no ārzemju viesiem izvēlas palikt nevis parastajā, bet gan ekskluzīvākā mītnē.

Jānis Pinnis, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidenta p.i.

Tas dārgākais gals mums ir samērā līdzīgs, jo tā ir publika, kas ceļo, kas vienlīdz maksā gan Eiropā, gan šeit. Viņi vienkārši maksā par šo līmeni saprotamu cenu. Tā ka tur mēs esam Eiropas līmenī. Ja mēs skatāmies par zemāko ”suit” cenu robežu, tad jā, tur gan esam zemāk par Eiropu, jo Eiropā šie numuri sākas no 700-800 eiro.

Visbiežāk luksusa numurus izvēlas sportisti, politiķi, dažāda līmeņa oficiālās delegācijas, kā arī skatuves mākslinieki. Sižetā redzama istaba, kurā pirms diviem gadiem dzīvojuši elektroniskās mūzikas grandi – grupa ”Depeche Mode”. Arī pasakainie varoņi mēdz izšķirties par labu paaugstinātam komfortam un grezniem apartamentiem – tieši šajā luksusa numurā divus gadus pēc kārtas esot apstājies Santa Klauss no Lapzemes.

1 komentārs