Palielinājies centralizētajos eksāmenos izkritušo vidusskolēnu skaits

1 komentārs
Palielinājies centralizētajos eksāmenos izkritušo vidusskolēnu skaits
FOTO: LETA

Centralizētos eksāmenus vidusskolēni kārtoja no marta vidus līdz pat jūnija sākumam. Lai saņemtu vidējās izglītības sertifikātu, katram vidusskolēnam bija jānokārto 4 eksāmeni – 3 centralizētie (matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā) un viens izvēles eksāmens. Nu visi eksāmeni izlaboti un to rezultāti šodien tika izsniegti skolēniem.

Valsts izglītības satura centra Sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Āboltiņa norāda, ka sertifikātus šogad saņēmuši aptuveni 20 tūkstoši jauniešu.

Kopumā vērtējot eksāmenu rezultātus, jāsecina, ka tie šogad nedaudz uzlabojušies latviešu valodā un angļu valodā, nedaudz zemāki rezultāti ir krievu valodā kā svešvalodā un ķīmijā. Krietni zemāki rezultāti ir Latvijas un pasaules vēsturē un matemātikā.

Matemātikas eksāmenu šogad nav nokārtojuši 199 jaunieši, kas ir krietni vairāk nekā iepriekš. Pērn tādi bija 66, vēl gadu iepriekš 113. Latviešu valodu šogad nenokārtoja 35 eksāmena licēji. Diāna Āboltiņa akcentē, ka iespēja savas zināšanas pierādīt skolēniem būs vien pēc gada.

Tas nozīmē, ka vispārējās izglītības sertifikātu viņi nesaņem, un eksāmenu viņi varēs kārtot pēc gada kādā no piecām augstskolām, ar kurām mums ir sadarbības līgums. Viņiem gan ir iespējams vērsties arī ar apelācijas iesniegumu pārskatīt eksāmena rezultātu. Taču, ja viņi nav pārvarējuši šo te 5% barjeru, tas nozīmē, ka viņu zināšanas nav bijušas pietiekamas.

Vērtējot centralizēto eksāmenu rezultātus, arī šogad skaidri redzams, kuru skolu audzēkņi mācību vielu apguvuši sliktāk. Kopējo vērtējumu uz augšu pavilkuši Valsts ģimnāziju audzēkņi, savukārt uz leju rezultātus velk vakarskolu audzēkņi un profesionālo izglītības iestāžu skolēni. Detalizētāka statistika par šā gada centralizēto eksāmenu rezultātiem tiks publiskota rīt, tomēr, jau vērtējot līdz šim zināmās tendences, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) ir lakonisks un uzsver, ka saistībā ar sekmēm centralizētajos eksāmenos izglītības sistēmā ir daudz problēmu.

Video

1 komentārs