Palielinājies centralizētajos eksāmenos izkritušo vidusskolēnu skaits

1 komentārs

Centralizētos eksāmenus vidusskolēni kārtoja no marta vidus līdz pat jūnija sākumam. Lai saņemtu vidējās izglītības sertifikātu, katram vidusskolēnam bija jānokārto 4 eksāmeni – 3 centralizētie (matemātikā, latviešu valodā un svešvalodā) un viens izvēles eksāmens. Nu visi eksāmeni izlaboti un to rezultāti šodien tika izsniegti skolēniem.

Valsts izglītības satura centra Sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Āboltiņa norāda, ka sertifikātus šogad saņēmuši aptuveni 20 tūkstoši jauniešu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā vērtējot eksāmenu rezultātus, jāsecina, ka tie šogad nedaudz uzlabojušies latviešu valodā un angļu valodā, nedaudz zemāki rezultāti ir krievu valodā kā svešvalodā un ķīmijā. Krietni zemāki rezultāti ir Latvijas un pasaules vēsturē un matemātikā.

Matemātikas eksāmenu šogad nav nokārtojuši 199 jaunieši, kas ir krietni vairāk nekā iepriekš. Pērn tādi bija 66, vēl gadu iepriekš 113. Latviešu valodu šogad nenokārtoja 35 eksāmena licēji. Diāna Āboltiņa akcentē, ka iespēja savas zināšanas pierādīt skolēniem būs vien pēc gada.

Tas nozīmē, ka vispārējās izglītības sertifikātu viņi nesaņem, un eksāmenu viņi varēs kārtot pēc gada kādā no piecām augstskolām, ar kurām mums ir sadarbības līgums. Viņiem gan ir iespējams vērsties arī ar apelācijas iesniegumu pārskatīt eksāmena rezultātu. Taču, ja viņi nav pārvarējuši šo te 5% barjeru, tas nozīmē, ka viņu zināšanas nav bijušas pietiekamas.

Vērtējot centralizēto eksāmenu rezultātus, arī šogad skaidri redzams, kuru skolu audzēkņi mācību vielu apguvuši sliktāk. Kopējo vērtējumu uz augšu pavilkuši Valsts ģimnāziju audzēkņi, savukārt uz leju rezultātus velk vakarskolu audzēkņi un profesionālo izglītības iestāžu skolēni. Detalizētāka statistika par šā gada centralizēto eksāmenu rezultātiem tiks publiskota rīt, tomēr, jau vērtējot līdz šim zināmās tendences, izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (Vienotība) ir lakonisks un uzsver, ka saistībā ar sekmēm centralizētajos eksāmenos izglītības sistēmā ir daudz problēmu.

Video

TOP komentāri

  • OMĪTE
    0 0 0

    OMĪTE

    nu lūk - skalotaju gala rezultats ir bērnu eksamens--- algu palielināt mēs makam ,svilpot arī ar svilpītēm ,bet mācīt skolēnu nesanāk ///KĀPĒC??? un tapēc labs modelis būtu algas palielinot pavērot nesekmību gada beigās katrā priekšmetāš skalotajam vai pa ceturkšņiem= var būt tad nemaz to algu palielināt nevajadzēs par slikti padarītu darbu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl