”Palīdziet apturēt laiku – bērns mirst!” – divus gadus vecajai Viktorijai nepieciešama palīdzība

24 komentāri
”Palīdziet apturēt laiku – bērns mirst!” – divus gadus vecajai Viktorijai nepieciešama palīdzība
FOTO: Labdaris.lv

Mazajai Viktorijai Fominai, kam diagnosticēta spinālā muskuļu atrofija, steidzami nepieciešama palīdzība! 2014. gadā notika ziedojumu vākšana klīnikas atrašanai un specializētās pārtikas un tehnisko palīglīdzekļu iegādei. Līdz šim nav izdevies atrast klīniku, kas uzņem tik mazus bērniņus kā Viktorija. Labdaris.lv ir sazinājies ar gandrīz 30 klīnikām Vācijā, Krievijā, Izraēlā un Spānijā. Lai Viktorija izdzīvotu līdz laikam, kad varēs uzsākt ārstēšanu, ir nepieciešami papildus 6468 eiro.

Šie līdzekļi paredzēti rehabilitāciju un tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanai līdz brīdim, kad Viktorija sasniegs trīs gadu vecumu.

Ziedojumu vākšanu mazās Viktorijas glābšanai uzsāka 2014. gada otrajā pusē. Šajā laikā Labdaris.lv pārstāvji ir vērsušies gandrīz 30 dažādās klīnikās, bet saņēmuši atteikumu meitenes ārstēšanai. Galvenie atteikuma iemesli ir bijuši paaugstināti riski meitenes mazā vecuma dēļ. Viktorijai jāgaida, kamēr viņai paliks trīs gadi, bet bez specializētās pārtikas un citas palīdzības viņa neizdzīvos. Specializēto pārtiku tagad apmaksā valsts, bet pārējā palīdzība nepieciešamajā apjomā meitenei nav pieejama. Ir ļoti, ļoti vajadzīgs jūsu atbalsts!

Viktorijas māmiņa Olga ļoti rūpējas par savu bērnu un ļoti cer, ka meitene izdzīvos līdz brīdim, kad varēs uzsākt ārstēšanu. Daļa ārstu, ar ko Olga ir konsultējusies, aicina viņu padoties, tomēr viņa nav gatava to darīt. Kurš vecāks gan spētu vienkārši atļaut savam bērnam nomirt, īpaši, ja mazulītim ir iespēja dzīvot?

Kad mēs uzzinājām, ka esmu stāvoklī ar otru bērnu, mēs par to bijām neaprakstāmi priecīgi. Taču mūsu prieki nebija ilgi. Jau trešajā grūtniecības mēnesī, veicot placentas biopsiju, ārsti diagnosticēja, ka arī šis bērns piedzims ar tādu pašu ģenētisko slimību (SMA). Saņemot šīs ziņas, es raudāju dienām un naktīm. Daudzi mani nosodīs, daudzi nesapratīs, bet mēs izlēmām saglabāt šo bērniņu.

Meitenītes mamma stāsta, ka grūtniecība noritēja labi, bez jebkādiem sarežģījumiem. Un, lūk, pasaulē nāca mana mazulīte. Normāls bērns ar labu svaru un ar visiem refleksiem.

Līdz trīs mēnešu vecumam Viktorija auga un attīstījās kā visi mazuļi (centās kustināt kājiņas un rociņas, kā arī paņemt rokās rotaļlietas), mēs ļoti priecājāmies par savu meitiņu. Pat domājām, ka varbūt ārsti ir kļūdījušies ar diagnozi. Taču, sasniedzot četru mēnešu vecumu, Viktorijai sāka parādīties pirmie slimības simptomi. Mana mazulīte, guļot uz vēderiņa, vairs nevarēja pacelt galvu un kājiņas. Ar katru nedēļu Vika kļūst vājāka. Šobrīd Viktorijai ir 8 mēneši un viņa nevar sēdēt, rāpot, apgriezties uz sāniem, kā to dara viņas vecuma bērni. Viņa vairs nevicina rociņas un kājiņas, rokās mazulīte vēl var pacelt vieglu rotaļlietu.

Šobrīd meitenītei ir sākušās elpošanas problēmas, kas ir izraisījušas hronisku bronhītu un regulāru gļotu uzkrāšanos, ar ko meitiņa pati nevar tikt galā. Un lai Viktorija neaizrītos ar gļotām, mazulītei nepieciešams speciāls aparāts, kas palīdzētu laikus atsūkt gļotas. Vikai ir vajadzīgas arī regulāras nodarbības pie fizioterapeita un specializēta pārtika.

”Neskatoties uz diagnozi, kā arī uz ārstu teikto: ”Jums ir aizejošs bērns, tur neko nevar padarīt”, es cīnīšos par savas mazulītes dzīvību. Man nav tiesību domāt sliktas domas. Man nav tiesību nolaist rokas un padoties,” stāsta mamma.

Par to, kā palīdzēt mazajai Viktorijai, uzzini šeit.

TOP komentāri

 • ir
  +13 +12 -1

  ir

  Tak ko jūs te visi cepaties! Paskaties, kas par kompāniju vāc to ziedojumu! Varonis/labdaris, kas ne vienreiz vien ir nesmuki sašmucējies - pat pāris reižu nemaz tādu bērnu reāli nav bijis, kuriem cilvēki ziedojuši. Atveriet vienreiz acis tie, kas atpērkas ar to vienu eiro no savas sirdsapziņas un izdariet reālu labu darbu. Nevis barojiet parazītus, kuri dzīvo, spēlējot cilvēkiem uz žēlsirdības jūtām.
 • Kashpis
 • MiuMiu
  +9 +7 -2

  MiuMiu

  Tajā pat laikā ir simtiem bērnu,kuriem,piemēram,pasaka,ka bērnam ir hromosomu izmaiņas un var būt nedziedināmi slims,bet piedzimst,piemēram,ar sesto piekstu vai kādu citu izmaiņu,kas neietekmē dzīves kvalitāti.Cik tādi bērniņi ir nogalināti tikai tādēļ,ka viņi VARBŪT piedzims "slimi"?
  Kur vēl visi tie bērniņi,kuri piedzimst slimi,bet izārstējas?
  Malacis māte!Vismaz cīnās par savu bērnu.Tikai cīnoties var kaut ko panākt,nevis jau mātes miesās nobeigt bērnu,jo "tas nav ērti".Domāju,ka katra dzemdējusi sieviete pirma skrīninga rezultātiem ir domājusi,vai spētu nogalināt savu bērnu,ja uzzinātu,ka viņš būs slims.Zinu,ka es nevarētu un izskatās,ka Viktorijas mamma arī.Cik saprotu,Tev,lelle,tas nesagādātu ne mazāko problēmu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!